Huszonnégy pont, ennyi jött össze Konstancán a vásárhelyi női kosarasoknak

Horváth Bálint Ottó 2024. január 28., 17:27

Rendkívül kevés pontot dobott a bajnoki címre pályázó Konstancai CSM vendégeként a Marosvásárhelyi VSK női kosárlabdacsapata, amely vasárnap délután 66:24 arányban maradt alul az élvonalbeli bajnokság alapszakaszának 11. fordulójában.

Nagyon gyengén teljesítettek támadásban Fotó: Haáz Vince

Az első bajnoki győzelmét az előző fordulóban a Bukaresti Rapid ellen megszerző, sereghajtó marosvásárhelyi csapat már az első negyedben nagy hátrányba került. A folytatásban még tovább nőtt a különbség, a szünetben a nagy favorit házigazdák huszonhattal vezettek, a VSK pedig alig tíz pontnál járt.

Az egyetlen légióst, az amerikai Cortezt nélkülöző vendégek a fordulás után sem tudtak eredményesebbek lenni, így tovább nyílt az olló a két együttes között.

Habár a tengerparti gárda támadójátéka nem volt kiemelkedő, nagyon kevés kosarat engedélyezett a vásárhelyieknek, akik a végéig alig huszonnégy pontig jutottak.