Huszadszor nyertek a másodosztályban

Székely Sport 2022. május 04., 11:58 utolsó módosítás: 2022. május 05., 12:16

A Marosvásárhelyi VSK újabb fölényes győzelmet ért el a másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban, kedden 42 pontos különbséggel múlta felül idegenben a Kolozsvári Universitateát.

Vladislav Solopa volt a legjobb pontszerző Fotó: Rab Zoltán

A vásárhelyiek győzelme egy pillanatig sem volt kérdéses, a Trif George által edzett csapat már az első percektől kezdve komolyan vette a találkozót. Hamar elléptek a hazaiaktól, az első szünetben már 11 pontos volt az előnyük, ami a félidőre 18-ra nőtt. A folytatásban is fokozatosan nőtt a különbség, a végéig pedig a VSK szakvezetése fontos perceket adott a fiatal játékosoknak.

A csapatkapitány Sánta Szabolcs zárta a legmagasabb hatékonysági mutatóval a mérkőzést, 19 pontot szerzett és 15 lepattanót gyűjtött. Szintén dupla-duplát ért el Goran Martinic is (20 pont és 10 assziszt), a legjobb pontszerző pedig Vladislav Solopa volt 25 ponttal.

A másodosztályban éllovas VSK-nak ez volt a huszadik győzelme az alapszakaszban, és az elsőségét az utolsó játéknapon május 22-én a Bukaresti Agronomia vendégeként biztosíthatja be.

Férfi kosárlabda, 1. Liga (másodosztály), alapszakasz, 21. forduló:
Kolozsvári Universitatea–Marosvásárhelyi VSK 68–110 (14–25, 21–28, 18–32, 15–25).
A vásárhelyiek pontszerzői: Solopa 25 (1), Martinic 20 (2), Sánta 19, Ross-Miller 10, Nistor 9 (3), Borșa 7, Engi-Rosenfeld 5 (1), Trif 5 (1), Györki 4, Mureșan 4, Bot 2. Játszott még: Blaga. Edző: George Trif.