Mindössze négy másodpercre volt szüksége a zöld-fehéreknek, hogy Podar révén vezetést szerezzenek a női korsárlabda-bajnokság alapszakaszának szombati, huszadik játéknapján. A túloldalon szinte azonnal érkezett Kozman válasza, majd Debreczi és Coleman tripláival a vendégek voltak előnyben, amit egy ideig meg is őriztek, és a szentgyörgyiek csak az első negyed végén, Raber és Pop találatainak köszönhetően tudtak fordítani (19–16).
A folytatásban Zoran Mikes tanítványai felpörgették a ritmust, és össze is hoztak egy 8–0-s sorozatot, amivel úgy tűnt, sikerült megtörni a kézdivásárhelyi lányok ellenállását. De nem így történt, a kék-fehérek Coleman irányításával elszántan küzdöttek, és húszpercnyi játékidőt követően csak tizenkét pont volt a hátrányuk (42–30).
A KSE szünet után is bátran felvette a harcot a nyilvánvalóan nagyobb játékerőt képviselő ellenfelével, előbb Lewis, majd Taylor kapta el a fonalat, amivel Ljubomir Kolarevic tanítványai adott pillanatban fel is zárkóztak hat pontra. A túloldalon Jones és Wallace gondoskodott arról, hogy visszaálljon egy megnyugtató különbség, de a harmadik negyedet így is a vendégek nyerték (63–54).
Az utolsó tíz percben azonban elfogyott a kézdivásárhelyiek ereje, már nem tudták tartani a lépést, és egyre inkább kidomborodott a címvédő fölénye.
Wallace és Podar távoli próbálkozásai rendre célba találtak, de Jones és Fraser is tette a dolgát, így a Sepsi-SIC végül 96–69 arányban nyerte a találkozót.
A zöld-fehérek legközelebb ismét hazai környezetben lépnek pályára, február 17-én, csütörtökön a 18. fordulóból elnapolt mérkőzésüket pótolják a CSM Alexandria ellen, míg a KSE jövő szombaton a CSM Târgoviște együttesét fogadja.
Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Kézdivásárhelyi SE 96–69 (19–16, 23–14, 21–24, 33–15).
Sepsi-SIC: Jones 25 (1x3), Wallace 16 (4x3), Podar 13 (3x3), Fraser 13, Orbán 13. Cserék: Raber 8, Pop 6, Cătinean 2, Pasic, Croitoru. Edző: Zoran Mikes.
KSE: Coleman 24 (3x3), Lewis 15 (1x3), Kozman 13 (3x3), Taylor 10 (1x3), Debreczi 5 (1x3). Cserék: Bara-Németh 2, Domokos, Tuchilus. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Játékvezetők: Mihai Sandulache, Ioana Drăgoi, Diana Oprea.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!