Hirdetés

Hihetetlen végjátékban harcolták ki a győzelmet a vásárhelyi kosarasok

Kiélezett csatában hosszabbításban győztek. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

A sírból hozta vissza a konstancai meccsét a Marosvásárhelyi VSK, amely a végletekig kiélezett csatában hosszabbításban győzött, és megszakította vereségi sorozatát a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszában.

2024. december 28., 19:56

Az előző négy bajnokiját elveszítő marosvásárhelyi csapatnak az idei utolsó mérkőzésén kötelező volt a győzelem megszerzése a gyengén teljesítő Konstancai CSM vendégeként. Egy nappal a tengerparti kiszállás előtt a VSK megerősítette a keretét, a Nagyszebeni CSU-tól leigazolta a beállós poszton játszó Bogdan Popát, aki ezen a meccsen be is mutatkozott.

Hirdetés

Nehezebben lendült bele a játékba a VSK, az első percekben a házigazdák akarata érvényesült, el is húztak (15–7). Az első negyed közepétől azonban feljavult a vásárhelyiek teljesítménye, olyannyira, hogy az első szünetig a javukra fordították az állást.

A második tíz percet ismét Konstanca kezdte jobban, ám a forgatókönyv hasonló volt,

Faragó Péter legénysége eredményes támadásokat vezetett, bejöttek a triplák is, így a pihenőre ötpontos előnyt sikerült kidolgozni (41–46).

Fordulás után mindkét csapat rendkívül hatékony volt támadásban, a VSK magabiztosan őrizte az előnyét, ráadásul tíz ponttal is meglépett, de a harmadik játékrész végére ebből csak hat maradt (72–78).

Szoros volt a küzdelem a negyedik negyed elején, a házigazdák egyre közelebb férkőztek, a hajrához közeledve pedig kiegyenlítettek (90–90). Aztán az utolsó két percben Konstanca a vezetést is átvette, és a végén úgy tűnt, hogy megszerzi a győzelmet, ám

a már reményvesztett vásárhelyiek egy eladott labdát követően szabaddobásokkal mégis kiegyenlítettek és hosszabbításra mentették az összecsapást (94–94).

Az ötperces ráadás elején a hazaiak többször előnyhöz jutottak, de a VSK játékosai hamar válaszoltak. Ezután szórták a hárompontosokat a felek,

ebből a vendégek jöttek ki jobban, akik négyszer is betaláltak távolról és ezzel magukhoz vették a vezetést, majd az utolsó percben higgadtak maradtak a szabaddobásoknál és bebiztosították a győzelmet.

A Marosvásárhelyi VSK megszakította a vereségi sorozatát, jelenleg hét győzelem és hét vereség a mérlege, ezzel továbbra is rájátszást érő helyen tartózkodik a ranglistán. A bajnokságban nincs megállás, a vásárhelyiek január 4-én, jövő szombaton 18 órától újra pályára lépnek, amikor a Bukaresti Rapidot fogadják.

Férfi kosárlabda, élvonalbeli bajnokság, alapszakasz, 14. forduló:

Konstancai CSM–Marosvásárhelyi VSK 114–117 (20–21, 21–25, 31–32, 22–16, 20–23) – hosszabbítás után.
A VSK pontszerzői: Casale 27, Martinic 22, Jeremic 16, Reljic 15, Sánta 14, Gajovic 14, Popa 5, Borșa 4.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Székelyhon

Megtalálta, megtartotta, költeni is kezdte a pénzt

Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.

`
Krónika

Csalás gyanúja az érettségin, öt erdélyi megyében tartottak házkutatást

Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.

Krónika

Hatezer éves településre és világháborús lőszerekre bukkantak egy kukoricásban

Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.

Főtér

A cigánymisszió hatalmas lehetőséget rejt az erdélyi református egyház számára

Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Újra hosszabbított a kapitány, tengerentúli kosarasok a Marosvásárhelyi VSK-nál

A következő szezonban is a Marosvásárhelyi VSK-nál folytatja a tapasztalt csapatkapitány Sánta Szabolcs. Az együttes újabb idegenlégiósokkal erősítette meg keretét, ugyanakkor egy fontos távozót is bejelentett.

Edzőváltással fut neki az új szezonnak a KSE

Rekordszámú csapattal szerepelt az országos bajnokságokban a KSE kosárlabda-szakosztálya. A másodosztályban ezüstérmes együttes feljutott az élvonalba, miközben edzőváltásra is sor került. A következő hetek nagy kérdése: lesz-e pénz az A osztályra?

Nagy a jövés-menés a marosvásárhelyi kosárcsapatnál

Javában zajlik a keret átalakítása az élvonalbeli bajnokság új szezonjára készülő Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatánál, amely az elmúlt napokban érkezőket és távozókat jelentett be.

Saját kosárlabda-filozófiáját foglalta könyvbe Kercsó Zoltán

A gyergyószentmiklósi Kercsó Zoltán kosárlabdaedző fontos szakmai mérföldkőhöz érkezett: Disrupt Defense címmel jelentette meg angol nyelvű szakkönyvét, amely a modern kosárlabda-védekezésről alkotott filozófiáját és gyakorlati rendszerét foglalja össze.

Zsinórban hatodszor bajnok a Kolozsvári U-BT

Sorozatban hatodik alkalommal hódította el a bajnoki címet a Kolozsvári U-BT a román férfi kosárligában, miután a döntőben 3–1-es összesítéssel múlta felül a Nagyváradi VSK-t.

Bő egy évtized után visszatért Marosvásárhelyre a szerb mester

Új vezetőedzőt nevezett ki a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, a tapasztalt szerb szakember, Srecko Sekulovic több mint tíz év után újra a város együttesét irányítja.

Idegenbeli sikerrel megnyerte párharcát a Marosvásárhelyi VSK

Véget ért a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának szezonja, miután az alsóházi rájátszás harmadik körében a második, idegenbeli mérkőzésen is legyőzte a Brassói Coronát, és ezzel a 13. helyen zárta az élvonalbeli bajnokságot.

Jön a szokásos döntő: Kolozsvár–Nagyvárad csata a kosárbajnoki címért

Idén is a Kolozsvári U-BT és a Nagyváradi VSK vívja a román férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság döntőjét, a párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Fölényes győzelemmel került előnybe a marosvásárhelyi kosárlabdacsapat

Negyven pontos különbséggel nyerte meg a Brassói Corona elleni első mérkőzést a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 13. helyéért zajló párharcban.

A végjátékban fordított, lezárta párharcát a Marosvásárhelyi VSK

Megnyerte a harmadik mérkőzést is a Marosvásárhelyi VSK a CSM Târgu Jiu ellen, ezzel lezárta a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!