A marosvásárhelyi együttes kénytelen volt nélkülözni a legtapasztaltabb játékosát, Sánta Szabolcsot, aki egészségügyi problémák miatt egyik találkozón sem tudta vállalni a játékot.
A torna keddi elődöntőjében George Trif vezetőedző csapata a SCMU Craiovával játszott, amely ellen öt ponttal maradt alul. A VSK messze legeredményesebb játékosa Goran Martinic volt, aki 28 pontig jutott.
A harmadik helyért rendezett szerdai mérkőzésen a Bukaresti Steaua volt a vásárhelyiek ellenfele, és ismét nagy küzdelemben, ezúttal hosszabbításban veszítettek. A távoli dobások szinte egyáltalán nem sikerültek, a 26-ból mindössze egyet sikerült értékesíteni.
A torna a Craiova győzelmével ért véget, a döntőben 78–76-ra múlta felül a házigazda Nagyszebeni CSU-t.
Az élvonalban újonc Marosvásárhelyi VSK idegenben mutatkozik be a bajnokságban, amelynek első fordulóját szeptember 28-án rendezik, amikor az 1. konferenciában a CSM Târgu Jiu vendégeként játszik.
A Marosvásárhelyi VSK bejelentette az amerikai beálló, Jakob Lowrance szerződtetését, érkezésével teljessé vált az együttes kerete. Lowrance már eltöltött egy szezont a Nemzeti Ligában, a Konstancai Athletic játékosa volt, amelynél 28 mérkőzésen átlagban 11,2 pontot, 6,6 lepattanót és 1,2 asszisztot jegyzett, a teljesítménye a kétpontosoknál 57, a hárompontosoknál 32,4 százalék volt.
Az előző szezonban szezonban ő gyűjtötte a legjobb lepattanót a konstancaiaknál. Továbbá, négy mérkőzésen dupla-duplával zárt, és összességében neki volt a legmagasabb a hatékonysági mutatója a keretben.
Korábban az Egyesült Államokban az University of Central Missouri csapatánál, Spanyolországban az Iraurgi SB és Portugáliában a Maia Basket Clube színeiben játszott.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul vendégeként 3–2-es vereséget szenvedett a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójában. Mindkét vezetőedző csalódottan értékelt a lefújás után.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!