Az gyergyószentmiklósi ISK–VSK Antares negyedik idényét kezdi meg idén ősszel a romániai férfi kosárlabda másodosztályában, ahová 16 év kihagyás után tért vissza 2022-ben. A felnőtt csapat újjáalakulása óta most újabb mérföldkőhöz érkeztek: végre hazatérhetnek a gyergyószárhegyi „albérletből”, hiszen új padlóburkolatot kap a gyergyószentmiklósi id. Basilides Tibor Sportcsarnok.
A fejlesztés a megyei és helyi önkormányzat közös beruházásának köszönhető – hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amelyen Kercsó Zoltán, az Antares edzője mellett Nagy Zoltán polgármester, Kántor Boglárka parlamenti képviselő és Jánosi István, a Sportiskola igazgatója is részt vett.
Hargita Megye Tanácsa 350 ezer lejt különített el a célra, míg Gyergyószentmiklós önkormányzata további 50–100 ezer lejjel járul hozzá a beruházáshoz az ADI Sport Hargita partnerség keretében. A Román Kosárlabda Szövetség szabványainak megfelelő fa parketta lefektetése várhatóan 2–3 hónapon belül megtörténik.
A padlózat cseréje lehetőséget teremt arra, hogy a csapat ténylegesen hazai pályán, játszhasson, ami nemcsak a szurkolói élményt, hanem a sportág helyi népszerűségét is növeli – hangsúlyozták az eseményen.
A sajtótájékoztatón jelen volt a csapat játékosainak többsége is. A teljes keret augusztus 18-án gyűlik össze, akkor kezdik meg a közös felkészülést az új szezonra. Szeptember 1-jétől már intenzívebb edzésidőszak következik, hogy készen álljanak a várhatóan októberben induló bajnokságra.
Kercsó Zoltán edző elmondta: a tavalyi, keret tizenöt játékosából tizennégyen továbbra is az ISK-Antares színeiben játszanak, így a csapat gerince együtt marad.
Három, 18 év alatti fiatal is csatlakozik az edzésekhez Horváth Eszter ifjúsági csapatából, lehetőséget kapva a fejlődésre. Az edző kiemelte: nyitottak a Székelyföldről érkező játékosok előtt, akik szeretnék kipróbálni magukat és tapasztalatot szerezni.
A csapatban maradnak a tavaly is szereplő moldáviai játékosok, Nicolae Cebotari Lungu és Vladimir Arnaut, akik jelenleg hazájuk U19-es válogatottjával az Európa-bajnokságra készülnek. Szintén itt folytatja a szlovén Matevz Magusar, akit a fiatalabb játékosok képzésébe is bevonnak. A csapat átlagéletkora tavaly 21,5 év volt – bár három harminc év feletti játékos is van, az új tehetségek beépítésével ez tovább csökkenhet.
Erősítenek a klub háttérmunkáján is: Kémenes Tünde és Kalló Róbert személyében két új tag csatlakozott a VSK stábjához. Ők a támogatói kapcsolatokért, valamint a brandingért és marketingért felelnek a továbbiakban.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!