A marosvásárhelyiek a kupasorozat második fordulójában szeptember közepén csatlakoztak a küzdelmekhez, amikor 101–82-re győztek a Galaci CSM otthonában. Ezzel a sikerrel bejutottak a harmadik körbe, amelynek párharcait december 18-án rendezik. A hétfői sorsoláson kiderült, hogy a VSK a Nagyszebeni CSU-t kapta ellenfélként, és hazai pályán küzd a továbbjutásért.
A győztes együttes kvalifikálja magát a Román Kupa februári nyolcas döntőjébe, ahová már automatikusan bejutott négy klub, a címvédő Kolozsvári U-BT, továbbá a Nagyváradi VSK, az FC Argeș Pitești és a Konstancai CSM, amelyek az európai kupasorozatokban képviselik az országot.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!