Egy légióssal is javított hazai pályán a Sirius KK

Székely Sport 2022. március 09., 19:40 utolsó módosítás: 2022. március 09., 19:43

A kézdivásárhelyi vereség után hazai pályán sikerült legyűrnie a CSM Târgoviște csapatát a Marosvásárhelyi Sirius KK-nak, és győzelmével előrelépett a ranglistán.

Honfitársai hiányában Sherrill vitte a hátán a csapatot Fotó: Haáz Vince

Elmaradt mérkőzést pótolt be szerdán a marosvásárhelyi együttes, amely még január 12-én kellett volna fogadja ellenfelét a 14. fordulóban, akkor azonban a vendégek keretében több játékosnak pozitív lett a koronavírustesztje, így halasztani kellett.

Sokáig szoros volt a küzdelem, fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a hazaiak a szünet előtt elhúztak, és a szünetben öt ponttal vezettek. Az ellenfél a harmadik negyed végéig tartotta magát, utána Carmin Popa vezetőedző gárdája tíz pontos előnyt dolgozott ki, és a végéig már nem volt kérdéses a győzelme, sőt még tovább növelte a különbséget.

Fotó: Haáz Vince

A Sirius KK mindössze egy amerikai légióssal játszotta le a találkozót, Griffin és Cortez ezúttal nem szerepeltek a keretben, így honfitársuk, Sherrill vitte a hátán a csapatot, aki 27 pontja mellé 17 lepattanót gyűjtött és 6 kosárpasszt osztott ki.

A marosvásárhelyiek a múlt hétvégén gyenge játékkal alulmaradtak a Kézdivásárhelyi SE vendégeként, de most sikerült javítani, tizedik bajnoki győzelmükkel megelőzték a Konstancai Phoenixet és feljöttek a hatodik helyre. Legközelebb szombaton 18 órától újra hazai pályán játszanak, a 24. fordulóban a Kolozsvári U-t fogadják.