A tornának február 25. és 27. között a Sepsi Aréna ad otthont, ahol mindhárom élvonalbeli székelyföldi klub pályára lép.
A házigazda Sepsi-SIC ellenfele a negyeddöntőben a CSM Alexandria lesz. Győzelem esetén a Marosvásárhelyi Sirius és a Brassói Olimpia közötti párharc nyertesével küzdenek meg a döntőbe jutásért.
A Kézdivásárhelyi SE az Aradi ICIM együttesével találkozik a legjobb nyolc között, és ha továbbjut, az elődöntőben a Kolozsvári U-val, vagy a Bukaresti Agronomiával csap össze.
A Román Kupa előző szezonjában még négyes döntőt rendeztek, a Sepsi-SIC szintén házigazda volt, a fináléban 59–53-ra győzte le a Szatmárnémeti VSK-t.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!