A találkozó elején lépéshátrányba kerültek a vásárhelyiek, majd az ellenfél tíz ponttal is elhúzott. A második negyed végére azonban sikerült felzárkóznia a Siriusnak, így a szünetben hat ponttal volt lemaradva.
A folytatásban hamar közelebb férkőzött a marosvásárhelyi csapat, ezután viszont az Olimpia ritmust váltott, így sikerült megtartania az előnyét. A végére szétesett a Sirius, a brassói csapat ezt kihasználva eldöntötte a mérkőzést, és 16 pontos különbséggel nyert.
A vásárhelyiektől a nyáron érkezett légiósok voltak a legeredményesebb játékosok, közülük a szerb Anastasija Podunavac 18 pontig jutott, mellette az ukrán Horobec és az amerikai Harris egyaránt 14 pontot szerzett.
A Sirius KK az október 15-ei hétvégén mutatkozik be hazai pályán a bajnokságban, amikor a Bukaresti Agronomiát fogadja.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Moses Mawa mesterhármasával 5–0-ra győzte le a Resicabányai CSM-et a Sepsi OSK, amely ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A norvég támadó boldogan és elégedetten értékelt a Székely Sportnak.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!