Idegenben indította a bajnoki aranyéremért zajló csatát a sepsiszentgyörgyi együttes, az alapszakaszgyőztes CSM Târgoviște pályaelőnnyel rendelkezik a döntőben.
A mérkőzés elején még szorosan alakult az eredmény, az első negyedet követően a házigazda egy ponttal vezetett. Ezután azonban a Târgoviște jóval pontosabb volt támadásban, a Sepsi-SIC pedig nem tudta tartani a lépést, így a szünetre tízre nőtt a különbség (37–27).
A folytatásban sem találtak magukra a vendégek, ráadásul a harmadik játékrész első nyolc pontját a hazai csapat szerezte, amely ennek köszönhetően még jobban elhúzott és hússzal is vezetett (48–28). Innentől már nem volt visszaút a Sepsi-SIC számára, amely a végéig ugyan kissé felzárkózott, de már nem maradt esélye a fordításra.
A zöld-fehérek hátrányba kerültek az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntőben, amelynek második összecsapását pénteken 19 órától szintén Târgoviștén rendezik.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!