Hatpontos vereséggel kezdte az évet az átalakuló gyergyói kosárlabdacsapat

Gergely Imre 2024. január 08., 12:44

A Petrolul Ploiești II. csapatával játszotta az első idei meccsét a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a férfi kosárlabda másodosztályban. Kercsó Zoltán együttese a harmadik negyedben bekövetkezett rövidzárlat miatt nem tudta megnyerni a találkozót.

A végére csak felzárkózni sikerült. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

A mérkőzés nem a legjobb előjelekkel indult, több játékost nélkülözve hosszú utazás után érkeztek meg a gyergyóiak Ploiești-re, így nem is tudtak megfelelően bemelegedni a találkozó kezdetére. Ennek ellenére jól kezdett a csapat, volt olyan periódusuk is, amikor hét pontos előnyt szorgoskodtak össze. Ezt követően a meccs feléig fej-fej mellett haladt a két gárda, a közönség egy izgalmas, szórakoztató játékot láthatott,

20 perc után pedig 37–36 volt az állás.

Amint Kercsó Zoltán edző elmondta, tudták, hogy a hazaiak a harmadik negyedet szokták nagyon megnyomni és erre fel is készültek, viszont egy pár perces rövidzárlat alatt a gyergyóiak eladott labdáiból

a Petrolul elhúzott, így 39–41-ről 55–41 lett az eredmény.

Innen próbáltak meg visszakapaszkodni Lokodiék, de csak csökkenteni sikerült a különbséget a 35 pontig jutó Bodó vezérletével, a házigazdák végül 79–73 arányban győztek.

„Ezen a meccsen mutatkozott be Raoul Olariu, akit a decemberben hazautazott Miller helyére igazoltunk. Ő egy másik stílusú játékos, mint amilyen az amerikai volt, ez edzői szempontból új feladatot jelent, át kell alakítanunk a játékunkat, hiszen várhatóan több szerzett labdánk lesz és ebből kell jól megoldjuk az ellentámadásokat.

A fiúkra büszke vagyok, karaktert mutattak, végigküzdötték a mérkőzést a harmadik negyedben kialakult nagy hátrány ellenére is. Azonban ami megengedhetetlen az az eladott labdák magas száma. Ezen a meccsen 29 ilyen történt.

Az volt a cél, hogy 70 pont alatt tartsuk az ellenfelet, és ez majdnem sikerült is, annak ellenére, hogy sérülés és más okok miatt nem számíthattunk szlovén irányítónkra, Matevs Magusarra és másokra sem. Bízom benne, hogy a következő meccsünkön már minden jobban fog működni” – összegzett Kercsó Zoltán.

A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK legközelebb hazai környezetben a Bukaresti Total Sport együttesét fogadja, vasárnap.

Férfi kosárlabda 1. Liga, alapszakasz, 11. forduló:
Petrolul Ploiești II.–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 79–73 (17–19, 20–17, 27–9, 15–28).
A gyergyói pontszerzők: Bodó Tamás 35, Lokodi Mátyás 16, Zerkula Zoltán 6, Csillag Előd, Raoul Olariu, László Tamás 4-4, Barabás Gergő 3, Seres Lajos 1.