A székelyföldi csapat idén hatodszorra hódíthatja el a Román Kupát, amelynek döntő tornáit az elmúlt három évben a Sepsi Arénában rendezték, és mindhárom alkalommal a zöld-fehérek örülhettek a végső győzelemnek.
Tavaly az Aradi FCC Baschet elleni 80-67 arányú sikerüknek köszönhetően emelhették magasba a trófeát, a korábbi években viszont éppen a jelenleg legfőbb riválisuknak számító Szatmárnémeti VSK-val csaptak össze a fináléban. A háromszékiek 2019-ben a 69:65-re, egy évvel korábban pedig a 62:48-ra végződő döntőben diadalmaskodtak a partiumi együttes ellen. A két csapat legutóbb január 9-én, bajnoki meccsen találkozott egymással a Sepsi Arénában, ez a mérkőzés is a szentgyörgyiek 80:69 arányú győzelmével végződött.
Az előzmények ismeretében tehát a Sepsi-SIC tűnhet a szombati elődöntő esélyesének, de számítani lehet arra, hogy a sorozatos kudarcok után a sikerre éhes és hazai környezetben játszó szatmárnémeti lányok keményen fognak küzdeni a továbbjutásért.
Márpedig a párharc nyertese nagy valószínűség szerint sem a Kolozsvári U, sem a Bukaresti Agronomia részéről nem fog különösebb ellenállásba ütközni a fináléban, így a két nagy rivális találkozója amolyan előrehozott döntőnek is tekinthető.
A székelyföldi csapatot eddig öt kupagyőzelemig vezető Zoran Mikes, a zöld-fehérek vezetőedzője úgy véli, felkészültek az újabb megmérettetésre, de nagy erőfeszítésre lesz szükségük annak érdekében, hogy idén is elhódítsák a trófeát. A bosnyák tréner arra is kitért, hogy nem teljes a keretük, több játékost is sérülések hátráltatnak, de ennek ellenére tanítványait képesnek tartja arra, hogy hazahozzák a kupát Sepsiszentgyörgyre.
A legkeményebb meccsnek a Szatmárnémeti elleni elődöntő számít, de ne feledjük, a torna győztese az lesz, aki a döntőt is megnyeri. Nagy erőbedobással kell játszanunk az első mérkőzésen, mert egy jó csapattal találkozunk, és a győztes mentalításával kell pályára lépnünk.
Vannak keretgondjaink is, de ez egy újabb kihívás számunkra, mert ha le tudjuk küzdeni ezeket a nehézségeket, azt jelenti, hogy valóban erősek vagyunk. De bármilyen problémával is kell szembenéznünk, én hiszek ebben a csapatban. Majd meglátjuk, milyen csapattal tudunk felállni, de úgy gondolom, készen állunk a küzdelemre” – nyilatkozta Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője.
A korábban a Szatmárnémeti VSK mezét is magára öltő Andra Mandache szerint a partiumi együttes jelenleg tapasztalt hazai és külföldi játékosokat tud felvonultatni, ezért nagy harcra számít ellenük, de abban bízik, hogy folytatni tudják a hagyományt, és miként a januári bajnoki meccsen is legyőzték őket, ezúttal is diadalmaskodni fognak.
A szombati elődöntők sorát a Bukaresti Agronomia–Kolozsvári U összecsapás nyitja (16 óra), majd a viadal a Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK párharccal (19 óra) folytatódik. A két elődöntő nyertese vasárnap 18 órakor küzdhet meg egymással a végső győzelemért. A szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben zajló Román Kupa négyes döntőjének mérkőzéseit a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben közvetítik.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!