Hatalmas verést kapott az eddig hibátlan Rapid a Sepsi-SIC-től

Sebestyén Ervin 2022. november 05., 17:54 utolsó módosítás: 2022. november 05., 17:55

Bukarestben mérhette össze erejét a Rapid és a Sepsi-SIC a román női kosárlabda-bajnokság 5. fordulójában. Az eddig remekül teljesítő hazai alakulat tehetetlen volt a háromszékiekkel szemben, a végén 90–62-re győzött Zoran Mikes csapata.

Ezúttal is magabiztosan győztek a háromszékiek Fotó: Miska Brigitta

A szombat délutáni találkozót 110 néző előtt játszották a csapatok, amely során a zöld-fehérek ellentmondást nem tűrően játszottak. Az első negyed végén 26–16-ra vezettek, a második tíz perc pedig ismét jelentős szentgyörgyi fölényt hozott (13–23).

A szünetet követően Zoran Mikes tanítványai visszavettek a ritmusból, azonban a hazaiaknak ez sem volt elég a felzárkózáshoz, mindössze kisebb különbséggel bukták el a harmadik negyedet (15–23). Az utolsó játékrészben mutatta a Rapid a legjobb formáját, először sikerült 18 pontot dobniuk, valamint 20 egység alatt tartaniuk a vendégeket, 18–18-as negyeddel zárult a találkozó.

Az összecsapást a háromszéki gárda 90–62-re nyerte meg, öt játéknapot követően a maximális 10 pontot gyűjtötték össze és magabiztosan vezetik a hazai pontvadászatot.