Harmadik helyen zárta a felkészülési tornát a Marosvásárhelyi VSK

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 06., 12:27 utolsó módosítás: 2024. szeptember 06., 12:28

Először nyert mérkőzést az előszezonban a marosvásárhelyi férfi kosárlabdacsapat, amely a harmadik helyen zárta a nagyszebeni Tordai Elemér Emléktornát. A VSK a következő hétvégén már hivatalos találkozót játszik a Román Kupában.

Egy győzelem és három vereség a mérlegük az előszezonban Fotó: Haáz Vince

Két barátságos meccsen lépett pályára szerdán és csütörtökön a Faragó Péter által irányított marosvásárhelyi csapat. A nagyszebeni felkészülési tornán előbb az elődöntőben végig hátrányban játszva 87–79-re alulmaradt a CS Vâlcea gárdájával szemben, majd a harmadik heyért rendezett összecsapáson kiemelkedő támadójátékkal 100–71 arányban legyőzte a házigazda Nagyszebeni CSU együttesét.

A trófeát külföldi csapat szerezte meg, a bolgár bajnok Rilski Sportist a döntőben 82–74-re nyert a Vâlcea ellen.

A Marosvásárhelyi VSK korábban még két nagyon szoros edzőmérkőzést játszott, hazai pályán 95–93-ra kikapott a Brassói Coronától, míg idegenben 80–78 arányban veszített a Bukaresti Rapid ellen.

A vásárhelyiek idegenben mutatkoznak be az új idényben, szeptember 14-én a Román Kupa második körében a Galaci CSM és a Bukaresti Știința közötti első fordulós párharc győztesével küzdenek a továbbjutásért. A bajnokság szeptember 21-én rajtol, a nyitófordulóban a VSK ugyancsak vendégként, a Bukaresti Dinamóval találkozik, az első hazai mérkőzését pedig szeptember 28-án a Nagyszebeni CSU ellen játssza.