Amint arra számítani lehetett, kiélezett csatát hozott a mezőny két legerősebb csapatának összecsapása a kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnokban rendezett szombati rangadón. A mérkőzés elején a VSK kezdett jobban, de nem sokkal később Tobin és Gödri-Părău révén a zöld-fehérek átvették a vezetést.
Ekkor azonban nagy rohamot indítottak a partiumiak, Solopova, Cuic és Bright találataival tizenegy pontos előnyre tettek szert, amiből az első negyed végére Ruzickova és Cătinean valamennyit még le tudtak faragni (22–17).
A folytatásban is kiegyensúlyozott küzdelem zajlott a pályán mindaddig, amíg a szatmárnémeti lányok el nem kapták ismét a fonalat, és ezzel visszaállították a korábbi tizenegy pontos különbséget. Zoran Mikes tanítványainak igencsak kapaszkodniuk kellet, hogy ne szakadjanak le túlságosan, így a legjobbkor érkezett Tobin és Pasic találata, majd Gödri-Părău és Mandache gondoskodtak arról, hogy az első húsz perc végén már csak hárompontos különbséget mutasson az eredményjelző tábla (38–35).
Szünet után is hasonló forgatókönyv érvényesült: a VSK ismét tízpontosra tudta növelni előnyét, ám ekkor Gödri-Părău csapatkapitányhoz méltóan vette kezébe az események alakítását, és találataival a háromszékiek elkezdték ledolgozni hátrányukat. Ezután következtek Ruzickova percei, majd Mandache is hozzátette a magáét, és tíz perccel a találkozó vége előtt a zöld-fehérek már csak egyetlen ponttal voltak lemaradva ellenfelüktől (54–53).
A mérkőzés sorsa így az utolsó negyedben dőlt el, amelynek elején bármelyik csapat is jutott előnyhöz, a túloldalon azonnal érkezett a válasz. A szentgyörgyi lányok azonban jobban bírták az idegek harcát, és a fiatal Ștefania Cătinean villanásainak, majd Gardner és Tobin találatainak köszönhetően két perccel a találkozó vége előtt ötpontos előnyre tettek szert.
A partiumiak ekkor még fel tudtak zárkózni két pontra, de érkezett ismét Gödri-Părău, aki bebiztosította a Sepsi-SIC győzelmét, kialakítva 73–68-as végeredményt.
A zöld-fehérek ezzel a sikerrel a záró forduló eredményeitől függetlenül már az alapszakasz győzteseinek mondhatják magukat, és minden esélyük megvan, hogy ezt százszázalékos teljesítménnyel érjék el, hiszen vasárnap 14 órakor a sereghajtó Nagyváradi CSU Rookies ellen játsszák utolsó mérkőzésüket.
A teremtorna szombati játéknapjának másik meccsén a Kézdivásárhelyi SE kiütéses vereséget mért a Nagyváradi CSU Rookies együttesére. A kék-fehérek esélyt sem adtak ellenfelüknek, elejétől a végéig irányították a játékot, a hetvenöt pontos különbség pedig önmagáért beszél. A folytatásban azonban nagy erőpróba vár Ljubomir Kolarevic tanítványaira, akik vasárnap 17 órakor a buboréktorna zárómérkőzésén a Szatmárnémeti VSK-val mérik össze erejüket.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!