A székelyföldi együttes nem számíthatott a korábban súlyos sérülést szenvedett Orbán Nikolett játékára, de nem léphetett pályára Anamaria Pop és Daniel Raber sem, akik csak a 15. fordulót követően igazoltak a zöld-fehérekhez, így az érvényben levő szabályok szerint nem rendelkeztek játékjoggal. A három alapember hiánya meg is mutatkozott a találkozó első negyedében, ugyanis Zoran Mikes tanítványai nem találták az ellenszert Sparkle Taylor és Miljana Dzombeta játékára, ráadásul támadásban is sokat hibáztak, így a vendégek a rangadó első tíz percében hatpontos előnyre tettek szert (18–24).
A folytatásban kezdtek magukra találni a háromszékiek, és a mérkőzés 12. percében Ioana Ghizilă távoli találatával először vették át a vezetést, sőt Fraser és Wallace révén növelni is tudták a különbséget. Annyira azonban nem sikerült meglépni, hogy a partiumiak ne tudjanak visszakapaszkodni, mi több, Dzombeta a második negyed utolsó másodpercében a hárompontos félkörön kívülről engedett el egy dobást, ami célba talált, és amivel a VSK kétpontos fórral mehetett szünetre (38–40).
Hogy aztán az öltözőben Zoran Mikes mit mondott a szentgyörgyi lányoknak, azt pontosan nem tudni, de tény, hogy egy sokkal határozottabb csapat tért vissza a pályára.
A címvédő Jones és Fraser révén hamar fordított, nem sokkal később pedig Alina Podar egymást követő két triplájával már tíz egységnyi volt a Sepsi-SIC előnye, amit előbb Wallace, majd Ghizilă toldott meg kettővel (63–51).
A záró felvonás még jobban sikerült a zöld-fehéreknek, akik Fraser és Jones villanásaival, valamint Wallace és Pasic pontos dobásainak köszönhetően alig több mint öt perc alatt összehoztak tizennyolc pontot, amire a túloldalon csupán egyetlen találat volt a válasz. A folytatásban a szatmárnémeti csapat erőnlétileg nem bírta már tartani a háromszékiek által diktált ritmust, a találkozó végére kialakult 88–60-as végeredmény pedig a háromszékiek remek teljesítményét dicséri.
Győzelmével a Sepsi-SIC nagy lépést tett az alapszakasz megnyerés felé, amelyből már csak két forduló maradt, és amelynek következő játéknapján a címvédő a Brassói Olimpia csapatát fogadja a Sepsi Arénában, majd utolsó mérkőzését a Marosvásárhelyi Sirius KK vendégeként játssza.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!