Fölényes győzelemmel tértek vissza a legjobbak közé

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 28., 20:32 utolsó módosítás: 2022. szeptember 28., 20:50

A szoros első félidő után a folytatásban nem fért kétség a Marosvásárhelyi VSK győzelméhez, amely meggyőzően mutatkozott be a férfi kosárlabda élvonalban.

A mérkőzés első része szoros volt, aztán helyben hagyták ellenfelüket a marosvásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

Három év kihagyás után játszott újra mérkőzést a Nemzeti Ligában a marosvásárhelyi együttes, az átalakított bajnokság A konferenciájának szerdai nyitófordulójában a CSM Târgu Jiu vendége volt.

Szoros játékkal kezdődött a találkozó, az első percekben felváltva vezettek a csapatok. Ezután többet rontottak támadásban a vendégek, így az első negyed végére a házigazdák hét ponttal megléptek.

A folytatásban azonban több hiba csúszott a játékukba, ezt kihasználva a VSK hamar felzárkózott, majd még a második játékrész közepe előtt át is vette a vezetést. Elhúzni viszont nem sikerült, ráadásul a szünet előtt a Târgu Jiu fordított, és két pontos előnnyel vonult a pihenőre.

Térfélcsere után villámrajtot vett George Trif vezetőedző csapata, 13–0-s sorozattal helyben hagyta a hazaiakat, és ezután is folytatta eredményes játékát.

Ezzel lényegében el is döntötte a mérkőzést, az utolsó tíz percben már nem volt kérdés, hogy megszerzi a győzelmet. A VSK tovább növelte a különbséget, a végére pedig ki is engedhetett, de ennek ellenére 20 ponttal magabiztosan győzött.

A vásárhelyieknél a legeredményesebb játékos Jonathan Person volt, aki 21 pontig és öt kosárpasszig jutott, Sánta Szabolcs dupla-duplát ért el, 19 pontja mellé 17 lepattanót gyűjtött, míg Goran Martinic neve mellé 18 pont, 5 szerzett labda és 4 kosárpassz került.

A Marosvásárhelyi VSK számára a hétvégén újabb kiszállás következik, ezúttal a szintén új rendszerben zajló Román Kupában: a címvédő CSO Voluntari otthonában vasárnap 18.30-tól a VSK Csíkszeredával, hétfőn 19 órától a házigazdával találkozik a D csoportban, amelyben az első helyezett mellett a másodiknak is lehetősége van továbbjutni a nyolcas döntőbe.

Száz pontot kapott a fővárosban a VSK Csíkszereda

A másik székelyföldi csapat, a VSK Csíkszereda nagyarányú vereséggel kezdte a bajnokságot. A Bukaresti Rapid vendégeként végig alárendelt szerepet játszott, és mind a négy negyedet elveszítette, ráadásul a fővárosiak a száz pontos határt is elérték.