A vasárnapi játéknap után lezárult erre az évre a romániai felnőtt férfi kosárlabda második vonalának az idei küzdelemsorozata. A mezőny újonc csapata, a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK eddig még nem ízlelhette meg a győzelem ízét, de az edző, Kercsó Zoltán nem elégedetlen. „A szezon kezdetén az volt a célkitűzés, hogy egyénileg minél többet fejlődjenek a játékosok, és csapatként is fejlődni tudjunk.
– fogalmaz Kercsó.
Aminek még örül az, hogy sikerült számos támogatót a csapat mellé állítani, és kilátásban van a megállapodás egy céggel, amely névszponzor lenne. Ha ez megvalósul, akkor már akár januárban szó lehet 1-2 játékos szerződtetéséről. Egyelőre nem feltétlenül cél a keret létszámát növelni, de jövőre már mindenképpen egy erősebb kerettel szeretnének indulni a bajnokságban. Addig is viszont januárban még van 3 mérkőzése az ISK-VSK-nak. Majd pedig jön a folytatás az alsóházban, amely további tapasztalatszerzési lehetőséget jelent.
A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a múlt hét közepén a Nagyszebeni CSU II. együttesét fogadta Szárhegyen. A gyergyóiak sokáig a mérkőzésben voltak, és talán, ha kulcspillanatokban 2-3 távoli dobás nem kifele szédül, és eddigi két legponterősebb játékosuk (Bodó Tamás és Csillag Előd) nem szed össze kisebb sérülést, akkor meglehetett volna a várva várt győzelem. Ezen a meccsen a csapat vezére Lokodi Mátyás volt, aki húsz pontot szórt.
Vasárnap délután a Brassói Corona vendégeként játszotta az idei utolsó meccset a gyergyószentmiklósi csapat, itt amerikai, szenegáli és honosított görög játékossal is szembe kellett nézniük. A brassóiak száz százalékos győzelmi szériáját nem volt esélye megszakítani Kercsó Zoltán legényeinek.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!