A marosvásárhelyi csapat a járványhelyzet miatt egy év kihagyás után és szinte teljesen új kerettel vágott neki ennek a szezonnak, amelyben várakozáson felül teljesített, a klubvezetés elégedett a lányokkal és a szakmai stábbal. Kiss István, a Sirius KK elnöke szerint a bajnokság előtt aláírták volna az ötödik helyet, de ahogy haladtak előre, látták, hogy megvan az esélyük minél jobb helyen végezni.
„A rendelkezésre álló játékoskerettel és a pénzügyi háttérrel nagyon jól teljesített a csapat, az anyagi erőviszonyoknak megfelelő eredményt értünk el, azzal a kis tüskével, hogy meglehetett volna a negyedik hely is, emiatt hiányérzetünk van. Esélyünk volt a legjobb négy közé kerülni, de a román kosárlabdában történt egyik legnagyobb botrány miatt változtak meg az erőviszonyok és a párosítások a rájátszás első körében.
– magyarázta a klubelnök.
A szóban forgó mérkőzésen bíráskodó Mihai Săndulache számos hibát vétett az alexandriai csapat javára, amely megszerezte a győzelmet, és megelőzte a Siriust az alapszakaszzárón, amelynek komoly hátránya keletkezett ebből. A játékvezető – aki hat hónapos eltiltást kapott, de ebből négy és fél hónap a nyári szünet – viselkedése sok kívánnivalót hagy maga után, folytatja a sárdobálást, ami arra sarkallja a marosvásárhelyi klubot, hogy jogi úton keresse az igazat, és már kérte, hogy az illető bíró ne vezesse a csapat jövőbeli találkozóit.
A bajnokság mellett a Sirius KK a kupában is közel állt a legjobb négy közé jutáshoz, az Alexandria elleni negyeddöntős párharcban idegenben döntetlent játszottak, hazai pályán pedig az utolsó percben veszítették el a továbbjutást, de a bajnokság ötödik helyéért rendezett párharc múlt heti utolsó hazai meccsén alaposan visszavágtak az ellenfélnek.
A szezon során az együttes keretgondokkal is küzdött, a tapasztalt helyi játékos, Mészáros Kata kidőlt a sorból, az egyik amerikai idegenlégiós, Tanita Allen nem találta helyét a csapatban, a helyére érkezett Alexis Cortez viszont bevált, a lesérült Dalishia Griffin helyére egy nagyon intelligens játékost igazoltak az ukrán Veronika Ljubinec személyében, aki nem erőkosárlabdát játszik, hanem az eszével játszik, így a szezon végére semmiképpen nem gyengültek.
Kiss István rámutatott, a következő szezonra Popa Carmin vezetőedző és szakmai stábja megmarad, és a keret nyolcvanöt százalékát meg akarják tartani, de ez a pénzügyi háttértől is függ.
Az idegenlégiósok szeretnének maradni, és ők is ezt szeretnék, de meglátják, hogyan tudnak megegyezni velük, mert a csapat alapemberének, Ruth Sherrillnek felment az ára, és előfordulhat, hogy Corteznek is, az ukrán játékos pedig eleve fele áron érkezett ahhoz képest, amit Lengyelországban keresett.
A Sirius KK elnöke nagyon reméli, hogy a klub teljesítménye felkelti további támogatók figyelmét, és úgy érzi, hogy az eddigi szponzorok elégedettek azzal, amit kaptak tőlük. Nemrég egy olyan kártyarendszert dolgoztak ki, és hamarosan életbe is léptetik, amiben a szponzorok különböző termékeit több ezer ember vásárolhatja meg jutányosan a következő szezon elejétől, így a továbbiakban is megéri támogatni a Siriust.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!