Félgőzzel is simán nyert a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 12., 21:36 utolsó módosítás: 2021. március 12., 21:39

Véget ért a női kosárlabda bajnokság Kézdivásárhelyen rendezett buboréktornája, amelynek pénteki játéknapján az erejét tartalékoló Sepsi-SIC hozta a kötelezőt a Bukaresti Agronomia ellen. A torna zárómérkőzésén a KSE első győzelmét aratta Ljubomir Kolarevic irányításával, a felső-háromszékiek előtt a Bukaresti Rapid kényszerült fejet hajtani.

A Sepsi-SIC a nagyszünetig eldöntötte a meccset Fotó: Sepsi-SIC/Facebook

Nagy lendülettel kezdték a zöld-fehérek az Agronomia elleni összecsapást, az első percekben össze is hoztak egy 12:0-s sorozatot, és körvonalazódni látszott egy újabb kiütéses győzelem. A folytatásban azonban elkezdett akadozni a háromszékiek játéka, hibák sorozatát vétették, de az első negyedet így is tízpontos előnnyel zárták.

A következő tíz percben is sokat bizonytalankodtak Zoran Mikes tanítványai, és ha a védekezésre nem is lehetett senkinek panasza, támadásban csökkent a koncentráció, rengeteg labdát elszórtak, így a tőlük megszokottól eltérően viszonylag kevés pontot sikerült szerezniük.

Szünet után a szentgyörgyi lányok kissé felpörgették a ritmust, és ez elég volt ahhoz, hogy bebiztosítsák győzelmüket, de szemmel láthatóan tartalékolták erejüket a soron következő megmérettetésre. Ennek megfelelően alakult a mérkőzés utolsó tíz perce, amikor a fővárosiak is vigasztalódhattak annyival, hogy a záró negyedet mindössze két ponttal veszítették el.

A 66:37-es végeredmény jelzi, hogy a zöld-fehérek gondolatai már inkább az Európa Kupa nyolcaddöntőjén jártak, amelyet jövő kedden 19 órakor hazai pályán vívnak a baszkföldi Lointek Gernika Bizkaia együttese ellen.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló:
Sepsi-SIC–Bukaresti Agronomia 66–37 (14–4, 15–9, 23–12, 14–12)
Sepsi-SIC: Orbán 16, Pasic 10 (1x3), Gödri-Părău 8, Mandache 7 (1x3), Gardner 6. Cserék: Ghizilă 13 (4x3), Pavlopoulou 4, Kovács 2, Kelemen. Edző: Zoran Mikes.
Agronomia: Șipoș 6, Chelariu 10, Vilcinschi 5 (1x3), Filip 4 (1x3), Panait 3 (1x3). Cserék: Plavitu 5 (1x3), Cristea 2, Atanasescu 2, Militaru, Țînțar, Neagu. Edző: Milan Sokic.
Siker koronázta a KSE játékát

Zsinórban négy elvesztett mérkőzés után a Bukaresti Rapid elleni találkozó lefújásakor örülhettek újabb győzelemnek a kék-fehérek, akik egy gyengébb kezdés után magukra találtak, és a folytatásban fokozatosan felőrölték ellenfelük erejét.

Tíz perc elteltével még a fővárosiak vezettek, de a második negyedben fordítottak a kézdivásárhelyi lányok, majd szünet után nemcsak megtartani, hanem növelni is tudták előnyüket.

A mezőnyből messze kiemelkedett Chelsea Lynn Mitchell, a KSE amerikai légiósa, aki egymaga 39 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.

Kézdivásárhelyi SE–Bukaresti Rapid 72–54 (15–18, 27–14, 18–14, 12–8)
KSE: Mitchell 39 (4x3), Debreczi 11, Wilson 9 (1x3), Domokos 3, Czimbalmos 3. Cserék: Biszak 7 (1x3), Kozman, Tuchilus, Bara-Németh, Lénárt. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Rapid: Stănici 19 (2x3), Burlakova 12 (1x3), Duță 6, Vlad 5 (1x3), Bejan 1. Cserék: Manea 4, Grigore 4, Cazacu 3, Călin. Edző: Dan Militaru.