Felemás mérkőzést játszottak a gyergyói kosarasok Nagyváradon

Gergely Imre 2022. december 04., 22:04

A mérkőzés első fele a házigazda Nagyváradi VSK II. csapatáé volt, a későbbiekben pedig átvette ugyan az irányítást a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK, de már nem sikerült ledolgozni az első két negyedben összeszedett hátrányt.

Nem sikerült ledolgozni az első két negyedben összeszedett hátrányt. Korábbi felvétel Fotó: Gergely Imre

A másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban a vasárnapi volt a 7. mérkőzése az újonc gyergyói csapatnak. Az első győzelemre még várni kell, de akár azt is mondhatnák, hogy ha lett volna még egy 5. negyed, akkor akár az is megszülethetett volna...

Az első két negyedet a nagyváradiak 11, illetve 13 ponttal nyerték, de a szünet után megfordult a játék képe. Ekkor már Kercsó Zoltán tanítványai felvették a ritmust, az utolsó negyedet már ők nyerték 11 ponttal. Összesítésben azonban ez csak egy 84–70-es tisztes vereségre volt elég.

A gyergyóiak legjobbja ismét Bodó Tamás volt, aki 31 pontot tett a közösbe és emellett 9 lepattanót is szerzett. Ezen a héten is ott lenne a helye a forduló álomcsapatában, ahogyan ez a 6. fordulóban is történt.

A Gyergyói ISK-VSK legközelebb december 11-én lép pályára, akkor a Nagyszebeni CSU II. együttesét fogadják.

Férfi kosárlabda 1. Liga (másodosztály):
Nagyváradi VSK II.–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK 84–70 (26–15, 28–15, 19–18, 11–22).
A gyergyói pontszerzők: Bodó Tamás 31, Lokodi Mátyás 14, Csillag Előd 12, László Tamás 4, Szabó Bence 3, Barabás Gergő 2, Kolozsi Előd 2, László Dávid 1, Szőcs Hunor 1.