HIRDETÉS

Ezüstérmet szerzett a KSE U15-ös női kosárlabdacsapata

Szépen csillog az ezüstérem a lányok nyakában
Fotó: KSE Basket

2025. február 16., 19:11

Február 12-e és 16-a között Brassóban rendezték az U15-ös országos női kosárlabdabajnokság döntő tornáját, melyen a Kézdivásárhelyi SE második helyen végzett.

2025. február 16., 19:11

Az első csoportmérkőzésen a Csutak András és Claudio Garcia Morales edzők vezette KSE a Ploiești-i ISK-t győzte le 49–22-re, majd a Kolozsvári NBS-t fektették két vállra (66–51), bebiztosítva helyüket az elődöntőben. Így a fővárosi Dan Dacian elleni utolsó csoportmérkőzésnek nem volt különösebb tétje, ezt a bukarestiek nyerték fölényesen (84–15).

A szombati elődöntőben a kézdivásárhelyiek a Bukaresti CSM-vel küzdöttek a döntőbe jutásért, és fordulatos első félidő után a második játékrészben a kék-fehérek magabiztos játékkal harcolták ki a fináléban való szereplést jelentő 68–51-es (24–10, 2–20, 21–9, 21–12) győzelmet.

HIRDETÉS

Itt újfent a Dan Daciannal néztek farkasszemet, ám ezúttal drágán adták a bőrüket. A bukaresti alakulat végül 63–46 arányban (18–10, 10–10, 17–18, 18–8) behúzta a győzelmet, így ezüstérem került a KSE tagjainak nyakába.

Csutak András edző lapunknak így értékelt „Nagyon örvendek az ezüstéremnek, megérdemeljük, úgy érzem. Komoly munkát tettünk bele, nemcsak az elmúlt időszakban, hanem az elmúlt években is.

Tegnap láttam egy idézetet, mely úgy vélem, az elmúlt három hónap munkáját jól tükrözi: »Nézd meg, mi az a munka, amit senki nem akar elvégezni, s láss hozzá! « Mondtam is a lányoknak, hogy ha egy róluk szóló album készülne, ez lenne a borítóján.

Az elmúlt időszak eléggé nehéz volt, főként számukra, hiszen hétvégén is edzettünk, voltak dupla edzések is, de úgy érzem, sikerült feltennünk az i-re a pontot.”

Ám a munka itt nem ér véget, hangsúlyozta. „Az idei szezon a bajnoki döntővel nem ért véget számunkra. Ma is 1. Ligás mérkőzésünk van, áprilisban pedig az U15-ös csapattal részt veszünk egy Bécsben rendezendő nemzetközi tornán. Jövőre pedig természetesen benevezünk az U16-os bajnokságba, emellett a felnőtt csapatba is minél több játékost szeretnénk feljátszatni” – sorolta.

Lénárt Adolf ügyvezető menedzser így nyilatkozott az ezüstérem kapcsán.

Először nyertünk érmet U15-ös kategóriában. Ez a KSE kosárlabda szakosztályának a történetében talán ez az egyik legfényesebb érem. Utánpótlasban volt már bronzérmünk U12-, U16-, U18-as korosztályokban, valamint ezüstérem U20-ban.

Szeretném megköszönni a játékosoknak, edzőnek a befektetett munkát, a szülőknek es a támogatóinknak (Kézdivásárhely önkormányzata, Kovászna Megye Tanácsa, Hoya Romania KFT., United Vision, Lénart Optika), hogy bíztak bennünk és segítettek, hogy álmainkat valóra váltsuk. Külön köszönet a Gyergyószentmiklósi ISK-nak és Hobaj Levente edzőnek, hogy három tehetséges tanítványával besegített a célunk eléréséhez” – mondta el Lénárt Adolf.

A döntő torna csapatába a KSE játékosát Benedic Iringót is beválasztották.

A KSE U15-ös csapatának kerete: Todor Barbara, Benedic Iringó, Páll Adrienn, Páll Dorottya, Daczó-Hodor Panna, Vajda-Ágoston Adrienn, Béres Karola, Váradi Henrietta, Bódi Szidónia, Zoller Eszter, Covaciu Adrienn, Portik Krisztina, Gál Petra, Gál Boróka. Edzők: Csutak András, Claudio Garcia Morales. Kondicionáló edző, masszőr: Rendy Hanna.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Újabb csíki bravúr: a Sportklub ismét legyőzte a BJAHC-t

Folytatta remek sorozatát a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine tanítványai szerdán este két góllal nyertek a BJAHC otthonában, és ezzel összesítésben 2:0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.

Máris elvette a BJAHC pályaelőnyét a Sportklub

Bravúros vendéggyőzelemmel kezdődött a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Csíkszeredai Sportklub elődöntős párharca a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A székelyföldiek kedden este szoros küzdelemben egy góllal nyertek Káposztásmegyeren.

Székelyhon

Mindkét sofőr meghalt, amikor összeütközött a két kamion

Két halálos áldozatot követelő baleset történt csütörtök kora reggel Arad megyében. Két teherautó ütközött össze, az egyik ki is gyulladt.

`
Krónika

Román házaspár tragédiája Magyarországon

Holtan találtak egy férfit és egy nőt a magyarországi Battonyán, ahol családi dráma történhetett. A román házaspár aradi volt.

Krónika

Volt ukrán főparancsnok: Románia arra kért, hogy hallgassunk az ott lezuhant orosz drónokról

Valerij Zalujnyij, az ukrán fegyveres erők korábbi főparancsnoka, Ukrajna jelenlegi Nagy-Britanniába delegált nagykövete azt állította: Románia arra kérte őt, hogy ne beszéljen a román területen lezuhant orosz drónok lelövéséről.

Főtér

Hamis történelem ide, szex oda, a Hunyadi-sorozat olyan izgi, hogy az ember körmét rágva várja a folytatást

Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?

Ez is érdekelheti

Újabb győzelmével könnyedén jutott elődöntőbe a sepsiszentgyörgyi kosárcsapat

Magabiztos sikert aratott második meccsén is a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Bukaresti Agronomia ellen, így a háromszéki alakulat játszi könnyedséggel jutott be a női kosárlabda élvonalbeli bajnokság rájátszásának elődöntőjébe.

Végig vezettek, majd alulmaradtak a gyergyószentmiklósi kosárlabdázók

Sokáig vezettek, aztán a végén döntetlen állásnál is kezükben volt a győzelem, végül hosszabbításban elveszítették a mérkőzést a gyergyószentmiklósi kosárlabdázók a Ploiești vendégeként.

Még távolabb került a rájátszástól a Marosvásárhelyi VSK

Elveszítette a fővárosi kiszállását is a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely végig hátrányban játszva maradt alul a Bukaresti Steaua otthonában.

Átgázolt fővárosi ellenfelén a Sepsi-SIC

Megsemmisítő vereséget mért a Bukaresti Agronomia csapatára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely óriási fölényben játszva 69 pontos különbséggel győzött a női kosárlabda élvonalbeli bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében.

Újabb kettős győzelmével felsőházba jutott a Kézdivásárhelyi SE

Csütörtökön és pénteken a kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnokban mérkőzött meg egymással a házigazda KSE és a Nagyváradi CSU a női kosárlabda 1. Liga alapszakaszának zárófordulójában a legjobb négy közé jutásért. 

Elhozta a pontokat Brăiláról a Gyergyói VSK

A férfi kosárlabda 1. Liga helyosztójának csoportkörében idegenben játszotta a második mérkőzését a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares. Kiegyensúlyozott játékkal sikerült legyőzniük a Cuza Pirates Brăila együttesét.

Elmaradt a bravúr a vásárhelyi kosárcsapattól

Egymás után a második vereségét szenvedte el a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban, miután nem bírt az élmezőnyhöz tartozó CS Vâlcea együttesével.

Lépéshátrányba kerültek a vásárhelyi kosarasok

Végig hátrányban játszva alulmaradt Temesváron a Marosvásárhelyi VSK, amely ezzel a vereséggel lecsúszott a ranglistán és már nincs rájátszást érő helyen a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban.

Újabb kettős győzelmet arattak idegenben a Kézdivásárhelyi SE kosarasai

Vasárnap és hétfőn is győzni tudott a női kosárlabda 1. Ligában érdekelt Kézdivásárhelyi SE a Jászvásári CS Politehnica otthonában, így nyolc nyert mérkőzéssel a Nagyváradi CSU mellé felkapaszkodott a dobogó harmadik fokára.

Határozottan kezdte a döntőt, ezzel megalapozta kupagyőzelmét a Sepsi-SIC

Két év után visszahódította a női kosárlabda Román Kupát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, miután az aradi négyes döntő vasárnap esti fináléjában hamar elhúzott és végül magabiztosan győzött a CSM Târgoviște ellen.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!