Első meccsét játszotta a gyergyói VSK-ISK

Gergely Imre 2022. október 16., 17:18

16 év után először láthattak felnőtt férfi mérkőzést a gyergyói kosárlabda kedvelők. Az új csapattól egyelőre nem lehet elvárás az, hogy győzelemmel örvendeztessék meg a közönséget a Liga I.-ben, a Nagyváradi VSK 2 elleni mérkőzésen egyelőre egy negyed megnyerése számít sikernek.

16 év után ismét kosárlabdát láthattak a gyergyóiak Fotó: Gergely Imre

Van igény a kosárlabda iránt: a gyergyószárhegyi sportcsarnokban mintegy 250-300 néző foglalt helyet a lelátókon és tapssal jutalmaztak minden szép megmozdulást, pontos kosárra dobást. A Gyergyói VSK-ISK játékosain az első negyedben látszott a lámpaláz, a legtöbb fiatal kosárlabdázó számára ez volt a bemutatkozás is felnőtt mérkőzésen.

Fotó: Gergely Imre

18 pontos nagyváradi vezetéssel fordultak a második negyedre a csapatok, de ez már sokkal jobban sikerült a házigazdáknak. Kercsó Zoltán edző legénysége 20 pontig jutott ebben a szakaszban, mg a vendégek 17-et értek el. Így megszületett az első részsiker, három pontos különbséggel nyerték a negyedet a gyergyóiak.

A szerb edzővel, egy amerikai légióssal és több, az első ligás csapat keretéhez is tartozó játékossal szereplő nagyváradiak a harmadik negyedet újra megnyomták, nőtt az előnyük. A negyedik megint szorosabb volt, és kicsivel több koncentrációval még a hátrányból is lehetett volna faragni. Végül 58-93 lett a végeredmény.

A közönség nem volt elégedetlen. Mindenki tisztában volt azzal, hogy jelenleg ez a realitás, sokat kell még dolgozni, hogy a liga erős csapatai közé nőjön fel a Gyergyószentmiklósi VSK-ISK. A hazai csapatból érdemes kiemelni Bodó Tamás nevét, aki 28 pontot szerzett.

Kosárlabda Liga I.
Gyergyószentmiklósi VSK-ISK – Nagyváradi VSK2 58–93 (8–26, 20–17, 15–29, 15–21).
A hazai pontszerzők: Bodó Tamás 28, László Tamás 7, Lokodi Mátyás 6, Puskás Hunor 4, Barabás Gergő 5, Csillag Előd 3, Szőcs Hunor 2,  Kopacz Márk 2.