Előny az U-BT-nél a kosárdöntőben

Székely Sport , Agerpres 2021. június 09., 23:40

A fináléban pályaelőnnyel induló kolozsvári együttes saját szurkolói előtt 11 pontos sikerrel kezdte a nagyváradi alakulat elleni döntőt. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

A döntő az „egyetemisták” 1–0-s vezetéséről folytatódik Kolozsváron. Korábbi kép Fotó: Facebook/U-BT Cluj-Napoca

A Kolozsvári U-BT gárdája szerdán este a Nagyváradi VSK gárdáját fogadta a férfi kosárlabda Nemezeti Liga nagydöntőjének első találkozóján. A házigazda kolozsváriak 73–62 (18:15, 11:11, 28:21, 16:15) arányú győzelemmel őrizték meg pályaelőnyüket.

Amint az a részletes eredményből kitűnik, a kolozsváriak a harmadik negyedben tudtak komolyabb különbséget kialakítani az összecsapáson.

A Szamos-partiak legeredményesebb játékosa a litván Donatas Tarolis volt 21 ponttal és hat lepattanóval, a horvát Andrija Stipanovic 17 ponttal, 8 lepattanóval és három assiszttal, míg Patrick Neal Richard 13 ponttal, öt lepattanóval és ugyanennyi gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A nagyváradi csapatból Cătălin Baciu 13 ponttal és öt lepattanóval, Aaron Broussard pedig tíz ponttal, három lepattanóval és hárpm assziszttal emelkedett ki.

A döntő legtöbb öt mérkőzésig húzódhat el, vagyis az aranyéremhez három sikerre van szüksége az egyik félnek. A második mérkőzést szintén a kolozsvári sportcsarnokban rendezik június 11-én, pénteken 20 órától.

A kisdöntőben a CSO Voluntari otthon szenvedett vereséget az FC Argeș Pitești alakulatától, a vendégek egy kiváló utolsó negyed után 78–74-re hozták az első meccset (20:26, 15:17, 18:20, 25:11).

A bronzcsata az egyik csapat második győzelménél ér véget, és szombaton Pitești-en folytatódik.