Pénteken, december 27-én reggel kezdetét vette a torna, amelyen a fiúk vetélkedőjén két csoportban találkozik a nyolc benevezett együttes, a négy lánycsapat pedig körmérkőzéses rendszerben harcol a minél jobb helyezésekért.
A mérkőzések pénteken délután fél 5-ig tartanak a Márton Áron- és a Segítő Mária Gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai sportcsarnokban. Szombaton is reggel 8.30-kor kezdődnek a meccsek, a férfiak döntőjét 15.30-ra tervezték, a nézők belépése pedig ingyenes.
Nagy Rezső a csíkszeredai gimnázium jeles testnevelő tanára, a csíki sportélet egyik kiemelkedő alakja volt, aki a kosárlabda népszerűsítésében és fejlesztésében is fontos szerepet játszott. Emléke és hagyatéka előtt tisztelegve indult útjára a Nagy Rezső Emléktorna, amelyet minden évben megrendeznek. Az esemény célja, hogy megőrizze az általa képviselt értékeket.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
Hiába próbált minden jogi lehetőséget kihasználni az elmúlt hetekben a Sepsi OSK, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) nem változtatott korábbi határozatán: elutasította a háromszéki klub fellebbezését a Chindia Târgoviște elleni ominózus mérkőzés ügyében.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!