Mint ismeretes, a Costinești-i minikosárlabda-fesztiválra tartó, Nagyváradi Baschet Star 22 gyereket és 6 felnőttet számláló küldöttsége június 22-én szenvedett buszbalesetet a Napfény Autópályán, aminek következtében a helyszínen elhunyt a 23 éves utánpótlásedző, Marius Coman.
A balesetben súlyosan megsérült a nyolcéves Răzvan Țârlea is, akit válságos állapotban, homlokcsonttöréssel szállítottak kórházba. Răzvan több mint háromhetes küzdelem után kedden hunyt el.
A Román Kosárlabda-szövetség (FRB) közleményben számolt be a tragikus hírről.
„Egy bátor, reményekkel teli gyermek volt Răzvan Țârlea, nyitott szívvel készült, hogy pályára léphessen társaival a kosárlabda-fesztiválon… Sajnálatos baleset vetett véget álmainak. Utolsó pillanatig küzdött, olyan erővel, amely csak a legártatlanabb lelkek sajátja. Az akaraterő, a bátorság és az ártatlanság jelképévé vált. Az egész román kosárlabdacsalád osztozik a gyászoló család leírhatatlan fájdalmában. Răzvan velünk marad, a szívünkben, a pályán átélt emlékeinkben, a pattogó labda ritmusában és azok lendületében, akik továbbviszik az álmát. Nyugodj békében, bajnok!” – áll a Román Kosárlabda-szövetség közleményében.
A szakszövetség szeretné, hogy „örök hálájuk és szeretetük jeleként” a tengerparti kosárlabdafesztivál a jövőben Răzvan Țârlea nevét viselné, amennyiben a család beleegyezik a javaslatba.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!