A mérkőzést a hazaiak indították jobban, de ez csak rövid ideig tartott, Magusar és Csillag dobásaival 6–7-nél átvették a vezetést a gyergyóiak és ezt már ki sem engedték a kezükből a meccs hátralevő részében.
A Cuza Pirates 12–12-nél még egyszer utolérte az ISK-VSK Antarest, de innen már csak a Kercsó Zoltán által irányított csapat volt előnyben. Az első negyed végén 13–18 volt az állás.
A különbség pedig nőtt, egy adott pillanatban 16–33-as részeredmény szerepelt a jegyzőkönyvben. A szüneben pedig 13 pontos előnyben voltak a gyergyószentmiklósiak.
A harmadik negyed szorosabb volt, 17–17 pontot értek el ebben a periódusban a felek, az utolsó játékrészt pedig „átengedték” a Brăilának, de a mérkőzést így is kényelmes előnnyel nyerték Lokodiék.
„Egy végletekig küzdő ellenféllel játszottunk. Körülbelül a második percben vettük át a vezetést és nem adtuk ki a kezünkből. Volt egy pár hullámvölgy a játékunkban és ez amit bánok, mert több lehetőséget kaphattak volna akkor a fiatalok. De aki pályán volt jól teljesített. Gratulálok a fiúknak!” – értékelt Kercsó Zoltán a gyergyóiak edzője.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vontatott szán felborult.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!