Egyre népszerűbb a Csík-Ball kosárlabdatorna, mutatjuk az idei győzteseket

Dobos László 2024. június 24., 15:47

Hetedik alkalommal rendezték meg idén a Csík-Ball nevet viselő 3x3-as kosárlabdaversenyt Csíkszeredában.

Az időjárás a csapatokkal tartott. A helyszínt elkerülte az eső Fotó: Erőss Zsolt

A szervező Nagy Rezső Sportegyesület közleménye szerint Székelyföld egyik legnépszerűbb 3x3-as kosárlabdás eseményére, az idei Csík-Ballra 18 csapat jelentkezett, ami több mint 70 résztvevőt jelent. Ebből három lány-, hat 18 év aluli, kilenc pedig 18 éven felüli férfi együttes.

A torna hétvégén a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumoknak otthont adó épület mögötti sportpályán zajlott.

A mérkőzések alakulását és azok eredményeit bevezették a a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) honlapjára is.

A statisztikák ezen az oldalon érhetők el.

A lányoknál egy-, az U18-as fiúknál kettő-, a felnőtt kategóriában pedig három csoportot alakítottak ki.

Az U18 korosztályban az első két helyezett játszott elődöntőt, majd következett a döntő. A felnőtt kategóriában a csoportelsők, illetve a két legjobb 2. helyezett jutott be az elődöntőbe, onnan a nyertesek döntőt játszottak, a vesztesek pedig a 3. helyért léptek pályára.

A lányoknál a harmadik helyen a Repülő Mókusok csapata végzett. Második a Trió lett, míg a dobogó felső fokára a Pindúrpandurok állhattak fel.

Az U18-as kategóriában a 3. helyen a Góliát fiai végeztek, második helyezett a Pitești-ről érkező CS Amicii csapata lett, amely egyetlen ponttal maradt le a döntőben, első helyen pedig az Udvarhelyi (S)örök csapata zárt.

A felnőtt kategóriában a 3. helyen a Székelyudvarhelyi Villati végzett, második a Golden Generation+1 lett, a dobogó legfelső fokát az ActuallyJa foglalta el.

A hármasdobó verseny győztese Jakab Dávid volt, a Two-Ball ügyességi vetélkedőt pedig Béres Szilárd és Péter Balázs duettje nyerte.

Az idei Csík-Ballra csapatok érkeztek Szovátáról, Székelyudvarhelyről, Gyergyószentmiklósról és Kézdivásárhelyről, illetve Pitești-ről.