Közel telt ház, nagyjából 1700 néző előtt lépett pályára pénteken este a marosvásárhelyi csapat az immár Simon László nevét viselő Sportcsarnokban és ezúttal is kiszolgálta a kosárlabdaszeretőket.
Az összecsapás elején ugyan még a fővárosiak voltak kisebb lépéselőnyben, de aztán a második negyedben a házigazda átvette az irányítást és egyre nagyobb előnyt dolgozott ki. A VSK 15 ponttal is meglépett, ebből azonban csak nyolc maradt a szünetig.
A folytatásban tovább zárkózott a Steaua, a vásárhelyiek azonban megőrizték a vezetést, sőt a harmadik játékrész végére újra elhúztak. A végéhez közeledve már 27 pont volt a különbség a két csapat között, így a hazaiak kiengedhettek, és magabiztos győzelmet ünnepeltek.
A marosvásárhelyi csapat ezzel az újabb sikerrel feljött a második helyre a bajnokság második értékcsoportjában. A VSK-ra újabb két hazai találkozó vár, a következő hétvégén a CSM Focșani-t, majd a hónap végén a Bukaresti Lagunát fogadja.
A VSK Csíkszereda ellenben újra kikapott, a CSM Focșani vendégeként remek játékkal hiába nyerte meg fölényesen az első játékrészt, a folytatásban rendkívül kiélezett volt a mérkőzés, amelynek következő három negyedében mind a házigazdák bizonyultak jobbnak.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!