Egy híján száz pontot dobtak a Steauának

Horváth Bálint Ottó 2023. március 10., 23:28 utolsó módosítás: 2023. március 10., 23:37

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának alsóházában éllovas Galaci CSM múlt heti legyőzése után ismét kiváló teljesítménnyel rukkolt elő a Marosvásárhelyi VSK, amely egy újabb kemény riválist, a Bukaresti Steauát is felülmúlta.

Fotó: Haáz Vince

Közel telt ház, nagyjából 1700 néző előtt lépett pályára pénteken este a marosvásárhelyi csapat az immár Simon László nevét viselő Sportcsarnokban és ezúttal is kiszolgálta a kosárlabdaszeretőket.

Az összecsapás elején ugyan még a fővárosiak voltak kisebb lépéselőnyben, de aztán a második negyedben a házigazda átvette az irányítást és egyre nagyobb előnyt dolgozott ki. A VSK 15 ponttal is meglépett, ebből azonban csak nyolc maradt a szünetig.

A folytatásban tovább zárkózott a Steaua, a vásárhelyiek azonban megőrizték a vezetést, sőt a harmadik játékrész végére újra elhúztak. A végéhez közeledve már 27 pont volt a különbség a két csapat között, így a hazaiak kiengedhettek, és magabiztos győzelmet ünnepeltek.

A marosvásárhelyi csapat ezzel az újabb sikerrel feljött a második helyre a bajnokság második értékcsoportjában. A VSK-ra újabb két hazai találkozó vár, a következő hétvégén a CSM Focșani-t, majd a hónap végén a Bukaresti Lagunát fogadja.

A VSK Csíkszereda ellenben újra kikapott, a CSM Focșani vendégeként remek játékkal hiába nyerte meg fölényesen az első játékrészt, a folytatásban rendkívül kiélezett volt a mérkőzés, amelynek következő három negyedében mind a házigazdák bizonyultak jobbnak.