Egy győzelemre a bajnoki címtől a kolozsvári kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2021. június 12., 11:23

A második hazai mérkőzését is megnyerte a Kolozsvári U-BT a Nagyváradi VSK ellen a férfi kosárlabda Nemzeti Liga döntőjében.

Patrick Richard megállíthatatlan volt Fotó: Facebook/U-BT Cluj-Napoca

Akárcsak a két csapat szerdai első találkozóján – amely a kolozsváriak 73:62 arányú győzelmével zárult – a péntek esti összecsapáson is a harmadik negyedben dőlt el a győztes kiléte, amikor

az U-BT játékosai egyetlen dobást sem hibáztak el akcióból, így 19 pontos különbséggel nyerték meg ezt a játékrészt.

A házigazdák és a mérkőzés legeredményesebb kosarasa az amerikai Patrick Richard volt, aki 21 pontot (ebből 5 hárompontost) szerzett, mindegyik kísérlete a gyűrűben landolt, emellett pedig még hat kosárpassz és három lepattanó szerepelt a neve mellett a statisztikában.

Második hazai sikerével a Kolozsvári U-BT-nek már csak egy győzelemre van szüksége a bajnoki cím elhódításához.

A három nyert mérkőzésig tartó párharc harmadik összecsapását kedden 20 órától rendezik Nagyváradon.