Akárcsak a két csapat szerdai első találkozóján – amely a kolozsváriak 73:62 arányú győzelmével zárult – a péntek esti összecsapáson is a harmadik negyedben dőlt el a győztes kiléte, amikor
az U-BT játékosai egyetlen dobást sem hibáztak el akcióból, így 19 pontos különbséggel nyerték meg ezt a játékrészt.
A házigazdák és a mérkőzés legeredményesebb kosarasa az amerikai Patrick Richard volt, aki 21 pontot (ebből 5 hárompontost) szerzett, mindegyik kísérlete a gyűrűben landolt, emellett pedig még hat kosárpassz és három lepattanó szerepelt a neve mellett a statisztikában.
Második hazai sikerével a Kolozsvári U-BT-nek már csak egy győzelemre van szüksége a bajnoki cím elhódításához.
A három nyert mérkőzésig tartó párharc harmadik összecsapását kedden 20 órától rendezik Nagyváradon.
Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, döntő, 2. mérkőzés:
Kolozsvári U-BT–Nagyváradi VSK 103–80 (25–19, 20–19, 37–18, 21–24).
A párharc állása 2–0 a Kolozsvári U-BT javára.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!