Az aradi együttes tagjain pénteken reggel antigén gyorstesztet végeztek el, és az eredmények következtében úgy döntöttek, hogy PCR-teszteket is elvégeznek rajtuk, ezek öt esetben pozitív eredményt hoztak.
A két csapat szombaton 17 órától kellett volna találkozzon a marosvásárhelyi sportcsarnokban, de a Román Kosárlabda-szövetség döntése alapján a mérkőzést egy későbbi időpontra halasztották, amely mindkét klubnak megfelel.
A Sirius KK és az Aradi FCC Baschet is kiválóan, két-két győzelemmel kezdte az új bajnoki idényt, a marosvásárhelyiek a CSM Târgoviștét és a Brassói CSU Olimpiát, az aradiak szintén a Brassót és a Bukaresti Rapidot múlták felül.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!