Volt már tapasztalata a gyergyói csapatnak arról, hogy a CS Județean Prahova nevet viselő csapat otthonában érdekes dolgok szoktak történni, a múlt szezonban is itt szálltak le a pályáról számos rendezői hiányosság és a játékvezetők hazaiakat támogató tevékenysége miatt. Így előítéletekkel érkeztek a megmérettetésre, azonban ennek ellenére igyekeztek a játékra koncentrálni.
Lokodi triplájával a második percben vezetett először az Antares ISK-VSK, majd hol itt, hol ott volt az előny. Az első negyed végén 14–15 állt az eredményjelzőn a vendégek javára.
A második felvonásban sikerült 21–16-ra ellépniük Csillag és Lokodi kosarainak köszönhetően, de a házigazdák visszajöttek, és ők nyerték ezt a játékrészt 6 ponttal.
A harmadik negyedben már volt 10 is közte a Ploiești javára, de szünet előtt László Tamás pontjainak köszönhetően sikerült visszakapaszkodnia 56–50-re Kercsó Zoltán együttesének. A mindent eldöntő tíz percet idegesen kezdték a gyergyószentmiklósiak, részben az eredmény, részben a pártos játékvezetés miatt, de mégis sikerült közelebb férkőzni.
Lokodi sikeres dobásával 62–62-nél egyenlített az Antares ISK-VSK.
A végjátékban 68–66-ra vezettek a ploieștiek 49 másodperccel a vége előtt, ekkor azonban Cebotari-Lungu talált be a sarokból a hárompontos vonalról, így 68–69-nél már a gyergyóiak álltak nyerésre.
Amint Kercsó Zoltán a Székely Sportnak elmondta, ekkor két ajándék labdát kapott a hazai csapat, de szerencsére nagyon keményen tudtak védekezni, okosan gazdálkodva a másodpercekkel.
Majd Lokodi még két büntetőt értékesített. A legutolsó pont valami miatt nem szerepel a statisztikában, de a legfontosabb, hogy a gyergyószentmiklósi kosárlabdacsapat megnyerte a mérkőzést. Folytatás december 15-én Gyergyószárhegyen, amikor a Kolozsvári CSU II csapatát fogadja az Antares ISK-VSK.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!