Döntőben a Sepsi-SIC, az Arad ellen védheti meg bajnoki címét

Sánta Imre 2022. április 11., 21:13

Harmadik meccsén is sikert aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel búcsúztatva a Konstancai Phoenix együttesét, a fináléban pedig az Aradi FCC Baschet lesz az ellenfele, amely meglepetésre felülmúlta a Szatmárnémeti VSK-t.

Besétáltak a döntőbe Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szorosan kezdődött a tengerparti városban rendezett hétfői találkozó, amelynek első pontjait a házigazdák szerezték, amire Ghizilă egy triplával válaszolt, majd a szembenálló felek felváltva vezettek, de egyik csapat sem tudott számottevő előnyt kialakítani, sőt az 5. percben még mindig egyenlő állást mutatott az eredményjelző tábla. Ekkor viszont Britney Jones villanásaival, Daniel Raber találatával és Brianna Fraser értékesített büntetőivel a zöld-fehérek összedobáltak zsinórban tíz pontot, az így kialakult különbséget pedig az első negyed végéig meg is tudták tartani (15–25).

A folytatásban a háromszékiek még egy ideig távol tudták tartani maguktól ellenfelüket, de aztán hirtelen rövidzárlat állt be a játékukba, és néhány perc alatt a konstancai lányok felzárkóztak egyetlen pontra. Még időben feleszméltek Zoran Mikes tanítványai, az ébresztőt ismét Jones fújta meg, majd Pasic és Ghizilă követték példáját, és hárman össze is hoztak egy 13–0-s sorozatot, amire végül érkezett válasz a túloldalon is, de a címvédő így is megőrizte korábbi tízpontos fórját (35–45).

A szünet utáni rajtot a zöld-fehérek kapták el jobban, és előnyüket Fraser, Jones és Pasic révén növelni is tudták, majd ez a lendület kissé alábbhagyott ugyan, de ha a házigazdák előtt meg is csillant a remény, hogy esetleg közelebb férkőzhetnének, a szentgyörgyiek gondoskodtak arról, hogy túl nagy sikerélményben ne legyen részük, és továbbra is tartották a megnyugtató különbséget (53–66).

Az záró felvonásban viszont felejthető játékkal rukkoltak elő a háromszékiek, és úgy tűnt, mintha már alig várnák a végét. És hogy ebből nem lett baj, az csak annak köszönhető, hogy a házigazdáknak már sem erejük, sem idejük nem maradt a fordításra, és bár hét ponttal nyerve az utolsó negyedet, hátrányukat csökkenteni tudták, a címvédő győzelmét ez már nem veszélyeztette.

A Sepsi-SIC ezzel a sikerrel 3–0-s összesítéssel nyerte a Konstancai Phoenix CSU elleni párharcot, amivel továbbjutott a bajnokság döntőjébe, ahol ellenfele a tavalyi ezüstérmes Szatmárnémeti VSK-t kiejtő Aradi FCC Baschet együttese lesz. Az egyik fél három győzelméig tartó finálé első két mérkőzését a Sepsi Arénában rendezik.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:

Konstancai Phoenix CSU–Sepsi-SIC 70–76 (15–25, 20–20, 18–21, 17–10).
Phoenix CSU: Voica-Nagy 15 (2x3), Rosten 12, Hinriksdottir 11, Mititelu 10, Vega 7 (2x3). Cserék: Petrof 8 (2x3), B. Fota 3 (1x3), Beldian 2, D. Fota 2, Robotin Auier, Ion. Edző: Miroslav Popov.
Sepsi-SIC: Jones 28 (2x3), Pasic 13 (1x3), Fraser 11, Ghizilă 7 (1x3), Pop. Cserék: Raber 8, Podar 4, Cătinean 3 (1x3), Wallace 2, Croitoru, Nemes. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Alexandra Stan, Vlad Dumitrescu, Michael Nicoară.

Meglepetés született a másik elődöntőben, ahol a Szatmárnémeti VSK–Aradi FCC Baschet párharc esélyesének a partiumiak számítottak, de miután korábban két hazai mérkőzésüket elveszítették, a harmadik összecsapáson is alulmaradtak. Egy küzdelmes, fordulatos meccs végén a véghajrában jobban összpontosító aradiak örülhettek ismét győzelemnek, és szintén 3–0-s összesítéssel, megérdemelten jutottak tovább a bajnokság döntőjébe.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 3. mérkőzés: Aradi FCC Baschet–Szatmárnémeti VSK 60–55 (17–13, 9–19, 19–13, 15–10).