Csíki kosárvereség: nyolc pont előnyről 15 pont hátrány

Dobos László 2023. február 03., 21:55 utolsó módosítás: 2023. február 03., 22:13

Nem tudott meglepetést okozni a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának első fordulójában. A csíkiak pénteken este a második negyedben 8 ponttal vezettek a Steaua ellen, a végén azonban 15 pontos vereséget szenvedtek.

Fordulatos mérkőzést játszott az Erőss Zsolt Arénában pénteken este a VSK Csíkszereda és a vendég Bukaresti Steaua a kosárlabda MozzartBet Ligában. Az első perceket a Steaua uralta, 7 pont előnyre tett szert, de a csíkiak felzárkóztak, és az első szünetre csak egy pontos volt a Steaua előnye (19:20).

A második negyedben minden várakozást felülmúlva játszott a hazai alakulat, a nagyszünetben 8 ponttal vezetett a VSK, de a mérkőzés második felében Steaua lassan lefaragta a hátrányt, a harmadik szünetben már csak 4 pont volt a székelyföldiek előnye (57:61).

Az utolsó tíz percben szárnyalt a Steaua, a csíkiak dobásai pontatlanok voltak, a bukarestiek pedig sorozatos hárompontos-dobásaikkal hamar behozhatatlan előnyre tettek szert.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, középszakasz, alsóház, 1. forduló:
VSK Csíkszereda–Bukaresti Steaua 71:86 (19:20, 25:16, 17:21, 10:29).
A hazai csapat pontszerzői: Luka Igrutinović 23, Andrija Drašković 16 (1x3), Meshack Lufile 14, Amedeo Casale 6 (1x3), Lucian Țibîrnă 4, Vladiszlav Frolov 4, Cezar Stănescu 2 és D’Andre Bernard 2. Játszott még: Zerkula Zoltán.
A bukarestiek legeredményesebb játékosa Titus Nicoară volt 24 ponttal.