Csak kozmetikázott az eredményen a csíki kosárcsapat

Székely Sport 2022. március 19., 20:22 utolsó módosítás: 2022. március 19., 20:23

A félidőben harmincegy, a záró felvonás előtt harminchétpontos hátrányban volt a VSK Csíkszereda a Bukaresti Dinamo otthonában a férfi kosárlabda élvonal összecsapásán.

Igencsak akadozott a pontszerzés Fotó: Veres Nándor

Szombat délután a férfi kosárlabda Nemzeti Liga huszonnegyedik fordulójában a fővárosban lépett pályára a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond tanítványai nem tudtak felnőni a feladathoz.

A Bukaresti Dinamo játszi könnyedséggel szövögette támadásait, eléggé pontosan értékesítette lehetőségeit, a félidőig ötven pontot jegyzett, míg ellenfele csupán tizenkilencet.

A székelyföldiek az utolsó negyedet nyerték meg, ezzel csak kissé szépített az eredményen, a győztes kiléte már nagyon korán eldőlt.

A VSK Csíkszereda utolsó a rangsorban, eddig négy győzelmet, tizenkilenc vereséget összegzett.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, 24. forduló:

Bukaresti Dinamo–VSK Csíkszereda 83–51 (29–12, 21–7, 22–16, 11–16).
A vendégek pontszerzői: Bogdanovic 14, Ciuca és Vujadinovic 8-8, Ionescu 7, Lock 6, Djurovic 5, Sumbry 3.