A VSK Csíkszereda együttese az olténiai városban lép pályára, szerdán és csütörtökön egyaránt 19.30 órai kezdéssel, előbb a házigazda SCMU Craiovával, majd a Bukaresti Dinamóval mérkőzik meg. A találkozókat a sportági szövetség Youtube-csatornája élőben közvetíti.
A torna előtt a székelyföldi gárda mérlege egy győzelem és hat vereség. Ellenfeleik ennél jobban állnak, a Craiova és a Dinamo is két meccset nyert meg és kettőt elveszített.
A tornák programja:
Január 6., szerda
14.45 FC Arges Pitesti–CSM Târgu Jiu (Digi Sport) – Nagyszeben
16.00 CSM 2007 Focșani–Bukaresti Dinamo (FRB TV) – Craiova
16.30 Konstancai Athletic Neptun–Temesvári SCM (Digi Sport) – Voluntari
18:15 Nagyszebeni CSU–Galaci CSM Galati (Digi Sport) – Nagyszeben
19.30 VSK Csíkszereda–SCMU Craiova (FRB TV) – Craiova
20.00 CSO Voluntari–Nagyváradi VSK (Digi Sport) – Voluntari
Január 7., csütörtök
15.30 Galaci CSM–FC Argeș Pitești (Digi Sport) – Nagyszeben
16.00 SCM Craiova–CSM 2007 Focșani (FRB TV) – Craiova
17.15 Nagyváradi VSK–Konstancai Athletic (Digi Sport) – Voluntari
19.00 CSM Târgu Jiu–Nagyszebeni CSU (Digi Sport) – Nagyszeben
19.30 Bukaresti Dinamo–VSK Csíkszereda (FRB TV) – Craiova
20.45 Temesvári SCM–CSO Voluntari (Digi Sport) – Voluntari
Január 8., péntek
19.00 Bukaresti Dinamo–SCMU Craiova (FRB TV) – Craiova (korábbról elhalasztott mérkőzés)
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!