Címvédés a férfi kosárlabda Román Kupában

Székely Sport 2022. február 17., 22:31

A CSO Voluntari megvédte címét a férfi kosárlabda Román Kupában, miután a csütörtök esti döntőben 89–75-re legyőzte a házigazda SCMU Craiovát.

Fotó: Facebook/CSO Voluntari

A kupasorozat négyesdöntőjét a craiovai Sportcsarnokban rendezték, ahol a keddi elődöntőkben a Voluntari egy ponttal (81–80) múlta felül a Kolozsvári U-BT-t, ezzel véget vetett a bajnok káprázatos menetelésének, amely eddig még veretlen volt a belföldi porondon, míg a Craiova nagyot hajrázva fordított és 104–94-re nyert a Galaci CSM ellen.

A csütörtök esti döntőben az Ilfov megyeiek az elejétől a végéig vezettek a nagyszámú szurkolótábora által buzdított, és történetük első kupadöntőjét játszó craiovaiak ellen, akik fokozatosan zárkóztak fel, a címvédő azonban magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet, így egymás után a második évben hódította el a serleget.