Bőven száz pont fölött dobott a Sepsi-SIC a Sirius KK-nak

Sánta Imre 2022. január 08., 22:30

Magabiztos győzelmet aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda bajnokság odavágó-sorozatának utolsó fordulójában a Marosvásárhelyi Sirius KK ellen. A háromszékiek végig irányítva a játékot, a vártnál nagyobb arányban diadalmaskodtak a Maros-partiak felett.

Simán lelépte a háromszéki együttes ellenlábasát Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A rendezőknek már a találkozó előtt sikerült meglepni a Sepsi Aréna közönségét, hiszen emberemlékezet óta először fordult elő, hogy „elfelejtették” magyarul is felvezetni a mérkőzést, illetve köszönteni a szurkolókat, akik közül többen is szóvá tették a mulasztást, de végül kárpótolta őket kedvenceik játéka.

Bár a zöld-fehérek kissé nehezen lendültek játékba, csak három perc elteltével szerezték meg első találatukat, de Jones és Fraser ketten összehoztak egy 11–0-s sorozatot, innen pedig már nem volt visszaút, ugyanis Podar és Orbán pillanatai következtek, így már az első tíz perc végén magabiztosan vezetett a címvédő (27–10).

A folytatásban Pasic is elkapta a fonalat, közelről és távolról is eredményes volt, majd Podar és Ghizilă tripláival nőtt a különbség, és Cătinean is feliratkozott a pontszerzők listájára. A túloldalon viszont csak elvétve esett egy-egy találat, és a játék képének megfelelően a mérkőzés felénél már jelentősre duzzadt a szentgyörgyi lányok előnye (57–19).

Szünet után is minden az addig látottak szerint alakult tovább, Pasic és Fraser megállíthatatlanul szórták a pontokat, majd csatlakozott hozzájuk Wallace is, az utolsó tíz percben pedig több lehetőséget kaptak a fiatalok, akik remekül helytálltak ugyannyira, hogy Zoran Mikes tanítványai a záró negyedet is húsz ponttal nyerték, a vége pedig így kiütéses győzelem lett.

A pontvadászat jövő héten az alapszakasz visszavágóival folytatódik, a Sepsi-SIC szerdán a sereghajtó CS Triumf Botoșani vendégeként lép pályára, a Sirius KK pedig a CSM Târgoviște ellen igyekszik majd feledtetni vereségét.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Marosvásárhelyi Sirius KK 113–40 (27–10, 30–9, 23–8, 33–13).
Sepsi-SIC: Fraser 30 (1x3), Pasic 14 (3x3), Ghizilă 13 (1x3), Orbán 8, Jones 6. Cserék: Cătinean 15 (2x3), Podar 15 (1x3), Wallace 10, Croitoru 6, Botos 2. Edző: Zoran Mikes.
Sirius KK: Griffin 6, Sherill 5, Lipovan 4, Allen 4, Feises. Cserék: Czimbalmos 8 (1x3), Badi 6, Anca 3 (1x3), Moga 2, Mircea 2, Oancea. Edző: Carmin Popa.
Játékvezetők: Mihai Sandulache, Ionut Moraru, Alexandru Ivan.

A hosszabbításban vérzett el a KSE

Vereséggel kezdte az évet a Kézdivásárhelyi SE, amely kiélezett csatában végül alulmaradt a házigazda Konstancai Phoenix CSU együttesével szemben. A találkozó rendkívül izgalmasan alakult, hiszen hiába kapták el jobban a rajtot a hazaiak, a kék-fehérek hamar felzárkóztak, majd a második negyedben fordítottak, és négypontos előnnyel vonulhattak szünetre (32–36).

A folytatásban azonban a tengerparti város csapatának sikerült ugyanezt bemutatni, majd egy idegtépő küzdelem alakult ki a pályán, amelyben a szembenálló felek felváltva vezettek, a rendes játékidő végén pedig döntetlent mutatott az eredményjelző tábla (65–65).

A ráadásban viszont a hazaiak egy 10–0-s sorozattal megtörték a kézdivásárhelyi lányok ellenállását, akik az utolsó öt percben mindössze négy pontot szereztek, ez pedig túl kevésnek bizonyult, így a Phoenix 77–69 arányban nyerte a mérkőzést.

Konstancai Phoenix CSU–Kézdivásárhelyi SE 77–69 (19–18, 13–18, 19–14, 14–15, 12–4).
Phoenix: Hinriksdottir 20, Rosten 14, Voica-Nagy 7, Vega 6, Mititelu 3. Cserék: B. Fota 16 (1x3), Brozoski 9 (2x3), Beldian 2, Robotin Auier, D. Fota. Edző: Miroslav Popov.
KSE: Lewis 17, Coleman 13 (1x3), Taylor 10, Kozman 9 (3x3), Debreczi 4. Cserék: Corda 16 (2x3), Domokos, Tuchilus, Lénárt, Marthi. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Játékvezetők: Alexandru Stamate, Alina Dékány, Claudia Patricia Handrea.