A marosvásárhelyi férfi kosárlabdázás tavaly nyáron új útjára indult, miután a súlyos anyagi gondokkal küzdött Városi Sportklub keretében a csapat ellehetetlenült helyzetbe került. A helyi játékosok azonban nem széledtek szét, az együttest lényegében átmentették, az új klub a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem keretében működik, amely stabil alapot biztosít. A vásárhelyi kosárlabdáért évek óta küzdő Szászgáspár Barnabás és George Trif edzők játékosai kiváló körülmények között készülhetnek, multifunkcionális edzőbázis áll rendelkezésünkre.
A csapat keretét az egykori Maros KK, majd a VSK élvonalbeli tapasztalattal rendelkező kosárlabdázói alkotják,
mint Steff Norbert, Engi Rosenfeld Dávid, Bölöni Tamás és Kilyén Örs, továbbá a montenegrói, de román állampolgársággal rendelkező Goran Martinic (aki letelepedett Marosvásárhelyen), illetve a moldáv-román kettős állampolgár Vladislav Solopa. Mivel együttműködési megállapodásuk van több helyi sportklubbal, mellettük összegyűjtötték a legjobb fiatal, tehetséges játékosokat a városban, így versenyképes együttest alakítottak ki.
A sportági szövetség hosszú huzavona után december elején indította útjára a tizenegy klubot felvonultató másodosztályú bajnokságot, a marosvásárhelyi csapat azonban nem mutatkozhatott be az új idényben, a keretben ugyanis több koronavírusos esetet regisztráltak. A CSU Medicina így ezen a hétvégén játssza le első mérkőzéseit az új idényben, mégpedig hazai pályán,
a ligeti Sportcsarnokban zajló buboréktornán előbb szombaton 19 órától a Bukaresti Lumina Wolves, majd vasárnap 18 órától a Bukaresti Știința csapataival találkozik, a meccseket élőben lehet követni a marosvásárhelyi klub Facebook-oldalán.
A bajnoki lebonyolítás szerint az alapszakaszban oda-visszavágó rendszerben zárt tornákon játszanak egymással a csapatok, majd a legjobb hat döntő tornán vesz részt, ahonnan az első és a második helyezett osztályozót játszik a Nemzeti Liga utolsó két helyén végzett csapattal az élvonalba jutásért. Mivel a CSU Medicina kosárlabda szakosztálya tavaly nyáron jött létre és egyelőre csak ideiglenesen tagja a szövetségnek,
az első szezonban nem lenne feljutási joga, de figyelembe véve, hogy a Nemzeti Ligából tavaly két csapat is visszalépett, van esély arra, hogy ha feltöltik a mezőnyt, idén ősszel mégis az élvonalban induljon.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!