A marosvásárhelyi férfi kosárlabdázás tavaly nyáron új útjára indult, miután a súlyos anyagi gondokkal küzdött Városi Sportklub keretében a csapat ellehetetlenült helyzetbe került. A helyi játékosok azonban nem széledtek szét, az együttest lényegében átmentették, az új klub a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem keretében működik, amely stabil alapot biztosít. A vásárhelyi kosárlabdáért évek óta küzdő Szászgáspár Barnabás és George Trif edzők játékosai kiváló körülmények között készülhetnek, multifunkcionális edzőbázis áll rendelkezésünkre.
A csapat keretét az egykori Maros KK, majd a VSK élvonalbeli tapasztalattal rendelkező kosárlabdázói alkotják,
mint Steff Norbert, Engi Rosenfeld Dávid, Bölöni Tamás és Kilyén Örs, továbbá a montenegrói, de román állampolgársággal rendelkező Goran Martinic (aki letelepedett Marosvásárhelyen), illetve a moldáv-román kettős állampolgár Vladislav Solopa. Mivel együttműködési megállapodásuk van több helyi sportklubbal, mellettük összegyűjtötték a legjobb fiatal, tehetséges játékosokat a városban, így versenyképes együttest alakítottak ki.
A sportági szövetség hosszú huzavona után december elején indította útjára a tizenegy klubot felvonultató másodosztályú bajnokságot, a marosvásárhelyi csapat azonban nem mutatkozhatott be az új idényben, a keretben ugyanis több koronavírusos esetet regisztráltak. A CSU Medicina így ezen a hétvégén játssza le első mérkőzéseit az új idényben, mégpedig hazai pályán,
a ligeti Sportcsarnokban zajló buboréktornán előbb szombaton 19 órától a Bukaresti Lumina Wolves, majd vasárnap 18 órától a Bukaresti Știința csapataival találkozik, a meccseket élőben lehet követni a marosvásárhelyi klub Facebook-oldalán.
A bajnoki lebonyolítás szerint az alapszakaszban oda-visszavágó rendszerben zárt tornákon játszanak egymással a csapatok, majd a legjobb hat döntő tornán vesz részt, ahonnan az első és a második helyezett osztályozót játszik a Nemzeti Liga utolsó két helyén végzett csapattal az élvonalba jutásért. Mivel a CSU Medicina kosárlabda szakosztálya tavaly nyáron jött létre és egyelőre csak ideiglenesen tagja a szövetségnek,
az első szezonban nem lenne feljutási joga, de figyelembe véve, hogy a Nemzeti Ligából tavaly két csapat is visszalépett, van esély arra, hogy ha feltöltik a mezőnyt, idén ősszel mégis az élvonalban induljon.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!