Mindkét csapat hazai közönség előtt győzött az elődöntő első két meccsén, így szombaton este a Szabó Kati Sportcsarnokban a harmadik összecsapás döntött a továbbjutó kilétéről.
A pályaelőnyben lévő Sepsi-SIC nehezebben lendült bele a játékba, az első negyedet két ponttal el is veszítette (14–16).
A folytatásban azonban feljavult a sepsiszentgyörgyiek teljesítménye, akik gyorsan átvették a vezetést, és a szünetben öt pontos előnyben voltak (31–26).
A tét rányomta a belyegét a párharcra, mindkét oldalon sok volt a hiba, így a harmadik játékrész után is szorosan alakult az eredmény (42–36). A Sepsi-SIC őrizte az előnyét, de az aradiak nem szakadtak le, majd
a hajrában a két amerikai légiós kosarainak köszönhetően a háromszéki gárda 59–52-re győzött és kiharcolta a döntőbe jutását.
Az aranyéremért zajló csatában Zoran Mikes együttese a CSM Târgoviștével találkozik, amely az elődöntő másik ágán kettős győzelemmel búcsúztatta a Bukaresti Rapidot.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A magyar labdarúgó-válogatott látványos találatokkal rukkolt elő az Írország elleni világbajnoki selejtezőn, ám hiába vezetett kétszer is, végül vereséget szenvedett és biztossá vált, hogy nem jut ki a tornára.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!