Bejöttek a hárompontosok a végén, ezekkel behúzták a győzelmet

Horváth Bálint Ottó 2022. december 28., 21:44 utolsó módosítás: 2022. december 28., 21:49

Végig kiélezett mérkőzést nyert meg hazai közönség előtt a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely megszakította a rossz sorozatát, négy vereség után győzött újra a bajnokságban.

Az amerikai Lowrance beálló létére a félkörön kívülről kétszer is eredményes volt, a kosarai sorsdöntőnek bizonyultak. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A tabellán utolsó előtti helyen álló marosvásárhelyiek szerdán este az ötödik Nagyszebeni CSU-t fogadták a MozzartBet Liga A konferenciájának 12. fordulójában.

Az összecsapás eleje szorosan alakult, a vásárhelyiek kisebb lépéselőnyben voltak, a vendégcsapat azonban hamar visszazárkózott, sőt fordított is, de Person pontjaival újra a hazaiak vezettek, és egy ponttal megnyerték az első negyedet. Hasonlóan fordulatos volt a játék a folytatásban is, majd

a szünethez közeledve a VSK a két montenegrói, Martinic és Gajovic, illetve a fiatal Mureșan kosaraival meglépett, és a szünetben hat pont volt az előnye.

Ez viszont gyorsan elolvadni látszott a harmadik negyed elején, amikor a nagyszebeniek fokozatosan csökkentették a hátrányukat. Ezúttal azonban nem tudták átvenni a vezetést, a házigazda öt pontos előnnyel várta az utolsó tíz percet. Ennek elején kilenccel is elhúztak, de a vendégek két triplával gyorsan visszajöttek a meccsbe, majd kétszer is kiegyenlítettek. Martinic triplájával ismét a VSK vezetett, amelynél

az utolsó percekben Bölöni és Lowrance is két-két alkalommal betalált a félkörön kívülről, így a hárompontosoknak köszönhetően behúzták az öt pontos győzelmet.

A marosvásárhelyi csapat megszakította négymeccses vereségi sorozatát, és készülhet a pénteken 18.45-től (élőben a Digi Sport csatornán) kezdődő, a címvédő Kolozsvári U-BT elleni szintén hazai találkozóra, amelyet a 9. fordulóból pótolnak be.