Behúzta a másodikat is, közel a továbbjutáshoz a Marosvásárhelyi VSK

Horváth Bálint Ottó 2023. április 13., 21:18

A második mérkőzésen is érvényesítette a hazai pálya előnyét a marosvásárhelyi férfi kosárlabdacsapat a CSM Focșani ellen az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának első körében, így már csak egy győzelemre van szüksége a továbbjutáshoz.

Fotó: Haáz Vince

A két nappal korábbi első összecsapáson a marosvásárhelyiek magabiztos teljesítménnyel 25 pontos különbséggel 98–73-ra nyertek, ezzel előnyt szereztek az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A csütörtök esti második hazai mérkőzésen ennél valamivel nehezebben sikerült újra felülmúlni a vetélytársat. A Focșani ugyanis szívós ellenfélnek bizonyult, az első negyed megnyerése után a folytatásban is jó ideig őrizte az előnyét. A VSK azonban a nagyszünet előtt ritmust váltott, és a javára fordította az eredményt, mi több, főleg Gajovic remek játékának köszönhetően 12 pontos vezetésre tett szert.

A pihenő után még tovább nőtt a vásárhelyiek előnye, és a harmadik játékrész végére eldőlni látszott a találkozó. A vendégek azonban nem adták fel, egyre közelebb próbáltak férkőzni, de a hazai oldalon a legjobbkor jöttek Martinic és Person triplái, majd a végén az eredményes támadásokkal bebiztosították a győzelmet.

A Marosvásárhelyi VSK 2–0-s előnyből várja a párharc harmadik mérkőzését, amelyet jövő héten szerdán 16 órától Focșani-ban rendeznek, és újabb siker esetén továbbjutnak a alsóházi rájátszás második fordulójába, és ez egyben az jelentené, hogy biztosan bennmaradnak az élvonalban.

A VSK Csíkszereda az első meccsen méltó ellenfél volt a Petrolul Ploiești otthonában, ahol 90:80 arányban maradt alul, a csütörtöki második összecsapáson viszont nem tudták megnehezíteni a házigazdák dolgát, mind a négy negyedet elveszítve 29 pontos különbséggel kaptak ki. A csíkiak hazai pályán javíthatnak, jövő héten szerdán 17 órától a harmadik találkozón mindenképpen győzelemre van szükségük ahhoz, hogy szépítsenek a párharcban.