Kiváló formában készült a 6. fordulóban rendezett szombati kiszállásra a marosvásárhelyi együttes, amely meggyőző játékkal diadalmaskodott az előző két összecsapásán.
A találkozó első perceiben ugyan még a hazaiaknál volt az előny, ám az első negyed második részére a VSK átvette a vezetést és egy 14–0-s sorozattal elhúzott. A második tíz percben is remekül működött a vásárhelyiek támadójátéka,
ennek köszönhetően a szünetig tovább növelték az előnyüket, ekkor már 13 pont volt a különbség a két csapat között.
Nagyon rosszul indult a harmadik negyed a vendégek szempontjából, az elején ugyanis
egy palánkra törésnél az egyik alapember, a svéd Jonathan Person súlyos sérülést szenvedett és nem tudta folytatni a játékot.
Ez az eset láthatóan megzavarta a társait, akik pontatlanul játszottak a folytatásban, ezzel magukra húzták a galaciakat. Az előnyük egyre inkább csökkenni kezdett, de ebből öt pontot sikerült megőrizni a játékrész végéig.
Az utolsó felvonásra azonban rendezte a sorokat Faragó Péter legénysége, amely érvényesíteni tudta az akaratát.
Habár a hazaiak nem szakadtak le és folyamatosan közelebb férkőztek, Jeremic legjobbkor dobott két tripláját követően a vásárhelyiek vezetése kitartott a végéig.
A Marosvásárhelyi VSK sorozatban a harmadik győzelmével még előrébb lépett a ranglistán, összességében négy nyert és két vesztes meccsel az élmezőnyhöz tartozik.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!