Az utolsó percben úszott el a csíki kosarasok meccse

Dobos László 2021. október 23., 20:58 utolsó módosítás: 2021. október 24., 10:21

Hárompontos vereséget szenvedett szombaton késő délután hazai pályán a VSK Csíkszereda a felnőtt férfi kosárlabda-bajnokságban. A csíkiak 39 percen át vezettek, de végül 86:89-ra kikaptak a Steauától.

Kár érte... Fotó: Veres Nándor

Nem tudta megszakítani nyeretlenségi sorozatát a csíkszeredai kosárlabda együttes. Lászlófy Botond legénysége a mérkőzés felénél 8 ponttal vezetett az Erőss Zsolt Arénában a Bukaresti Steaua ellen, a különbség a harmadik negyedben tíz pontos is volt.

A harmadik szünetben is még 7 pont volt a VSK előnye, az utolsó percben azonban egyenlített a bukaresti gárda, és az utolsó fél percben maga javára fordította az eredményt.

A VSK Csíkszeredának ez volt sorozatban az ötödik veresége a 2021-2022-es bajnokságban. Székelyföld egyetlen élvonalbeli férfi kosárlabda együttese a nyitófordulóban hazai pályán 56:114-re kapott ki az FC Argeş Piteşti gárdájától, a második fordulóban 68:50-es vereséget szenvedett Focşani-ban, a harmadik játéknapon 89:63-ra kikapott hazai pályán a Ploiești együttesétől, a negyedik játéknapon pedig 72:48-ra maradt alul Konstancán az ABC Athletic Neptun együttesével szemben.

Román férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 5. forduló:

VSK Csíkszereda–Bukaresti Steaua 86:89 (23:19, 23:19, 22:23, 18:28).
A hazai csapat pontszerzői: Mihajlo Bogdanović 22 (ebből 3 hárompontos), Lock Wan Lam 20 (2), Branislav Vujadinović 17 (2), Lazar Đurović 12 (2), Joris Ortega 11 (2) és Nicolae Ciucă 4. Játszott még: Zerkula Zoltán és Cornel Cioacătă.
A vendégek legeredményesebb játékosa Karlo Vragović volt 21ponttal.

A következő fordulóban (október 31., 19 óra) a VSK az SCMU Craiova otthonában vendégszerepel.