Tizenöt pontos hátrányt kellett volna ledolgozzon Ionel Brustur vezetőedző csapata a vasárnap délutáni mérkőzésen, miután a párharc három héttel ezelőtti első meccsén 60–45-re kapott ki a fővárosban.
A Sirius reménykedett a továbbjutásban, hiszen a visszavágó előtt
leigazolta második idegenlégiósát, az amerikai Maria Smelsert, aki a cseh bajnokságból, a Slovanka MB gárdájától érkezett,
korábban pedig csapattárs volt honfitársával, a vásárhelyiekhez az idény elején csatlakozott Britney Dunbarrel. A keretből viszont hiányzott az egyik legtapasztaltabb kosárlabdázó, Mészáros Kata.
Végig szoros és küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat, amelyek felváltva vezettek, de egyik fél sem tudott különösebben elhúzni. A szünetben még a vendégek vezettek négy ponttal, a Sirius pedig
csak a hajrában tudott fordítani, és hét pontos különbséggel nyert.
A marosvásárhelyi csapat legeredményesebb játékosa az új igazolás, Smelser volt, aki 13 pontot szerzett és 16 lepattanót gyűjtött, de mellette négyen is kilenc pontig jutottak.
A Sirius négy bajnoki találkozó, illetve a kupa első meccsén elszenvedett vereség után megszerezte szezonbeli első győzelmét, és
bár a továbbjutáshoz ez nem volt elegendő, de bizakodásra ad okot a folytatásra.
Női kosárlabda, Román Kupa, 1. forduló, visszavágó:
Marosvásárhelyi Sirius–Bukaresti Agronomia 56–49 (18–16, 6–12, 21–16, 11–5).
Sirius: Smelser 13, Dunbar 9 (1), Gál 9 (1), Feiseș 9 (1), Bobar 9, Badi 5, Ignat 2. Játszott még: Pálfi. Edző: Ionel Brustur.
Továbbjutott a Bukaresti Agronomia 109–101-es összesítéssel.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Két világbajnoki címet szerzett a csíkszeredai Csiszér Ivett a lovasíjászok magyarországi vb-jén: a nyílt és női kategóriát is megnyerte a világ legjobbjait megelőzve, ezzel Székelyföldnek újabb sporttörténelmi sikert hozott.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!