Jól sikerült a két fővárosi rivális elleni mérkőzés közül az első, szombaton este a vásárhelyiek végig vezetve magabiztosan nyertek.
A kiegyenlített első negyed után a VSK játékosai beerősítettek a második tíz percben, így sikerült elhúzniuk. A szünet után a házigazdák közelebb férkőztek, de KC Ross-Miller hathatós és ponterős játékával a George Trif edző együttese 12 pontos előnyre tett szert.
A házigazdák megpróbáltak újra felzárkózni, a vendégek azonban kiválóan játszottak védekezésben, öt percig nem kaptak kosarat, támadásban pedig Martinic és Borșa révén egy 11-0-s sorozatot sikerült összehozniuk, és ezzel eldöntötték a párharcot.
A győzelemmel a VSK tovább üldözi a listavezető Bukaresti Stiințát, amellyel április 16-án, szombaton 18 órakor a marosvásárhelyi sportcsarnokban játszik újabb rangadót.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!