A kék-hehérek három perc elteltével 12–2-re vezettek, Corda nem kevesebb, mint három hárompontost szerzett az első tíz percben, és Mitrovic is betalált a hárompontos vonalon túlról, a brassóiaktól egyedül Pesovic állt a helyzet magaslatán, az első negyed a KSE kilencpontos előnyével ért véget. A második tíz perc 6–0-s brassói sorozattal indult, és bár a kézdieknél a sérülés után visszatért Kozman is betalált, a vendégek hatékonyabban támadtak és kétpontos előnnyel vonultak pihenőre.
Szünet után nem bíztak semmit a véletlenre Ljubomir Kolarevic tanítványai, Corda hármasával hamar visszaszerezték a vezetést, majd
egy utolsó brassói fellángolást követően a kék-fehérek többet ki sem engedték a kezükből az irányítást, a habot a tortán Biszak sípszó előtti hármasa jelentette és a KSE előnye az utolsó negyedre ismét kilencpontosra nőtt.
A végén a hazaiak még rátettek egy lapáttal, Corda bedobta a hatodik hárompontosát és Bara-Németh távoli dobása is betalált, a mérkőzés a céhes városiak tizenhárom pontos győzelmével ért véget.
Az alapszakasz utolsó fordulójában szombaton a 9 győzelem mellett 10 vereséget jegyző és a 6. helyen álló KSE Alexandrián vendégszerepel.
A mérkőzés első két negyedében meccsben volt a jóval esélyesebb Aradi FCC Baschet ellen a Marosvásárhelyi Sirius KK, a folytatásban azonban nem tudta tartani a lépést, így nagyarányú vereséget szenvedett.
Kiválóan kezdte a szombat esti hazai találkozót a marosvásárhelyi csapat, amely 8–0-ra elhúzott, és az első negyed folyamán sikerült is megtartania az előnyét. Ezután viszont a vendégcsapat akarata érvényesült, amely hamar fordított, és a szünetben hat ponttal vezetett.
Aztán a folytatásban beragadtak a Sirius játékosai, az aradiak pedig remekeltek támadásban, és a harmadik negyed végére 21 pontos előnyt alakítottak ki.
Az utolsó tíz percben így már nem lehetett kérdés a győztes kiléte, a vendégek még megrázták magukat, és fölényesen nyertek.
Az 5 győzelemmel és 15 vereséggel a 8. helyezett Sirius KK-nak ez volt az utolsó mérkőzése az alapszakaszban, az utolsó fordulóban szabadnapos lesz.
Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.
Székely rangadót rendeznek kedden, október 28-án a labdarúgó Román Kupában: az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t fogadja. A hazaiak győzelmet remélnek, és hét ponttal reális esélyt látnak a továbbjutásra. A belépőket hétfőn délután kezdik értékesíteni.
Életét vesztette az egyik áldozat vasárnap délelőtt a Gyergyószentmiklós melletti Vaslábon történt közúti balesetben.
Ilie Bolojan miniszterelnököt többen kifütyülték szombaton Nagykárolyban, a román hadsereg napján szervezett katonai ünnepségen mondott beszéde alatt, illetve azt követően is. A csendőrség büntetéseket osztott ki a rendezvényen.
A meteorológusok szerint a sarkvidéki eredetű hideg légtömeg, az úgynevezett poláris örvény Európa felé tart, és a következő hetekben jelentős lehűlést hozhat.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!