Az elején és a szünet után is jobb volt a KSE, behúzta a győzelmet

Daczó Hodor Barna , Horváth Bálint Ottó 2023. március 11., 21:45 utolsó módosítás: 2023. március 11., 21:51

A női kosárlabda-bajnokság huszonegyedik fordulójában szombaton a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán a Brassói Olimpia felett aratott győzelmet.

Ines Corda 6 hárompontosig jutott. Korábbi felvétel Fotó: Tofán Levente

A kék-hehérek három perc elteltével 12–2-re vezettek, Corda nem kevesebb, mint három hárompontost szerzett az első tíz percben, és Mitrovic is betalált a hárompontos vonalon túlról, a brassóiaktól egyedül Pesovic állt a helyzet magaslatán, az első negyed a KSE kilencpontos előnyével ért véget. A második tíz perc 6–0-s brassói sorozattal indult, és bár a kézdieknél a sérülés után visszatért Kozman is betalált, a vendégek hatékonyabban támadtak és kétpontos előnnyel vonultak pihenőre.

Szünet után nem bíztak semmit a véletlenre Ljubomir Kolarevic tanítványai, Corda hármasával hamar visszaszerezték a vezetést, majd

egy utolsó brassói fellángolást követően a kék-fehérek többet ki sem engedték a kezükből az irányítást, a habot a tortán Biszak sípszó előtti hármasa jelentette és a KSE előnye az utolsó negyedre ismét kilencpontosra nőtt.

A végén a hazaiak még rátettek egy lapáttal, Corda bedobta a hatodik hárompontosát és Bara-Németh távoli dobása is betalált, a mérkőzés a céhes városiak tizenhárom pontos győzelmével ért véget.

Az alapszakasz utolsó fordulójában szombaton a 9 győzelem mellett 10 vereséget jegyző és a 6. helyen álló KSE Alexandrián vendégszerepel.

A szünetig bírta Arad ellen a Sirius KK

A mérkőzés első két negyedében meccsben volt a jóval esélyesebb Aradi FCC Baschet ellen a Marosvásárhelyi Sirius KK, a folytatásban azonban nem tudta tartani a lépést, így nagyarányú vereséget szenvedett.

Kiválóan kezdte a szombat esti hazai találkozót a marosvásárhelyi csapat, amely 8–0-ra elhúzott, és az első negyed folyamán sikerült is megtartania az előnyét. Ezután viszont a vendégcsapat akarata érvényesült, amely hamar fordított, és a szünetben hat ponttal vezetett.

Aztán a folytatásban beragadtak a Sirius játékosai, az aradiak pedig remekeltek támadásban, és a harmadik negyed végére 21 pontos előnyt alakítottak ki.

Az utolsó tíz percben így már nem lehetett kérdés a győztes kiléte, a vendégek még megrázták magukat, és fölényesen nyertek.

Az 5 győzelemmel és 15 vereséggel a 8. helyezett Sirius KK-nak ez volt az utolsó mérkőzése az alapszakaszban, az utolsó fordulóban szabadnapos lesz.