Az egyenlítésért kell küzdenie a Siriusnak

Horváth Bálint Ottó 2023. április 03., 21:35 utolsó módosítás: 2023. április 03., 21:45

Elveszítette a Brassói Olimpia elleni párharc hétfő esti idegenbeli első mérkőzését a Marosvásárhelyi Sirius az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásának 5–8. helyekért zajló küzdelmében.

Az elejétől a végig hátrányban játszott a marosvásárhelyi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A brassói együttes jóval előkelőbb helyen, a negyediken zárta az alapszakaszt, majd a rájátszás első körében nagy csatában búcsúzott a Rapiddal szemben, míg a marosvásárhelyiek a nyolcadik pozícióban végeztek, és a negyeddöntőben kiütéssel kaptak ki a Sepsi-SIC-től.

Rosszul kezdte a találkozót a Sirius, az első tíz pontot az Olimpia szerezte, amely fölényesen nyerte meg az első negyedet. Ezután is eredményesebben játszottak a brassóiak, akik a szünetben 12 ponttal vezettek.

A folytatásban is a hazai csapat akarata érvényesült, így magabiztosan őrizte az előnyét, aztán a vásárhelyiek percei következtek, akik be is húzták a harmadik negyedet, igaz csak két ponttal. Ez a „fellángollás” azonban nagyon rövid ideig tartott, az Olimpia rákapcsolt és 18 ponttal is meglépett, a vendégek a végén csak csökkenteni tudták a különbséget.

A két győzelemig tartó sorozat második találkozóját csütörtökön 18 órától rendezik Marosvásárhelyen, a házigazdáknak kötelező a győzelem, hogy kiegyenlítsenek és a harmadik összecsapásra mentsék a párharcot.

Női kosárlabda, élvonalbeli-bajnokság, 5–8. helyért, 1. mérkőzés:

Brassói Olimpia–Marosvásárhelyi Sirius 76–66 (23–14, 18–15, 15–17, 20–20).

A Sirius pontszerzői: Hammett 18, Podunavac 13, Cooper 12, Lipovan 8, Horobec 8, Ignacsenko 3, Sólyom 2, Feiseș 2. Játszott még: Ciciovan, Oancea.